Siapa ada pengalaman mcm saya plss bgtw😭

Sapa pengalaman mcm sy.. ikotkan kandugan sy 9minggu 2 hari harini.. td pegi scan doc ckp baby kecil, kandungan sy yg doc scan td bru dlm 8minggu. Sy ada scan di klinik luar jgk doc klinik luar ckp kandungan dlm 7minggu sbb baby nmpk kecil lgπŸ˜”.. rungsing rsa hati ni... Ikotkan trikh period yg sy bg mmg sy dh 9minggu 2 hari.

18 Balas
Tulis jawapan

jgn risau.. sy pun mcm tu. kita sbnrnya tak tau bila baby terjadi sbnrnya.. mmg ikut kiraan kena ikut last period. sy masa scan patutnya dah 8w tapi bila scan baru 6w. tapi alhamdulillah baby ok je.. skrg dah 36w.. tggu masa je nk bersalin ni.. in shaa allah takde apa2. jgn risau sangat ye. doa yang baik2 utk baby 😊

Baca lagi

Kdg unsure of date (period) pun boleh jd scan kata bby kecil.. tak apa sis nnti dr akan ambil tarikh re-edd mcm saya due date ikut last period 22/2/22.. tp bila scan lari jauh sbb bby kecil end up dpt tarikh due date baru 17/3/22 jauh kan? πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ chill ja as long as bby ada heartbeat dorang akn monitor πŸ‘πŸ½

Baca lagi
2y ago

saya pon macam ni. lari 3 minggu dari tarikh period normal je, asalkan perkembangan janin baik.

saya pun pada awalnya scan baby kecil sbb tgk detail scan. Baby akan berkembang. Scan doc hanyalah average / anggaran daripada system kiraan mereka. kalau baby gemuk sgt pun bahaya juga. semoga urusan anda dipermudahkan. jangan risau insyaAllah nanti semuanya akan ok.

Baca lagi
VIP Member

πŸ™‹πŸ»β€β™€οΈ baby kecik dari last period. Tapi dah buat detail scan haritu, baby sihat je. Semua elok, jari cukup, jantung ok, tulang2 ok. Cuma size dia je. Mungkin ada lambat sikit dalam process penempelan. Doctor pon cakap normal je kalau lari sikit

2y ago

sama..baru check smlm.baby sihat,tulang,mata,hidung,jari semua ad.cuma kecik ckit.doktor kata normal.alhamdulillaah

Tak perlu risau sis, saya pun macamtu. Kalau ikut tarikh hari pertama last period, kandungan saya 7 minggu, bila saya scan baru 5 minggu. Jadi saya ikut yang doctor scan. Takde apa yg perlu dirisaukan. Asalkan baby ada dalam rahim dan sihat.

2y ago

alhamdulillah rsa lega dgr... terima kasih awk😘😘

No worry sis, sy pun mcm tu awal2 pregnant. Pregnant 7 ke 8 minggu, tak nampak jantung baby lagi, tapi lepas 2 minggu tu terus nampak. Asalkan baby terus membesar inshaAllah ok. Ibu jaga diri, jangan lupa makan supplemen yg doc bagi.

Its okay tak perlu risau sis. Saya pun ada pengalaman yang sama beza seminggu. Janji bila next checkup doktor monitor baby sihat & membesar ikut size yg sepatutnya should be ok. Just jaga diri elok2 for you and your baby ok 😊

Betul. Saya punn mcm tuu jugak. Ikut kan minggu sye dah 24 mggu tp bila scan baby baru 23 mggu. Berat punn kurang dari yg sepatutnye. Huhu tapi doc ckap normal. So lega sikit πŸ˜… tarikh due date punn dah berganjak seminggu.

Sya dlu mcam tu jga, last period 19/1 first scan ikutkn msa tu 10week 5hri due date 20/10,and second lgi pgi scan doktor ckp bby kecik lgi so due date kna tukar 3/11,jdi runsing sngatπŸ˜…, and the last sya bersalin 5/10,

sama mcm saya. baby kecil 2mggu dr edd sebenar. sbbnya ovulation saya jenis lambat. hari ke 18-20. most ibu2 ovulation hari ke 12-14 kan. so skrg doc guna tarikh redd je. alhamdulillah baby on track ikut tarikh redd.