Lenguh kaki

Nak tanya macam mana ye nak hilangkan lenguh kaki, sampai xboleh nak tido malamΒ² lenguh sangat kaki niπŸ₯²

11 Balas
Tulis jawapan

I pun masa preggy kaki asyik lenguh. Belum lagi time tidur tiba2 cramp betis org panggil "simpul biawak" nauzubillah sakit dia sampai terkaku badan xleh nk ckp apa dh mlm2 nangis2 husb pun xtau nk buat apa. I xde tips nk elakkan lenguh2 ni i just get ready when it comes πŸ˜…. *btw first time kena tu esoknya i pergi clinic terus then doctor suggest letak koyok kt betis tu.

Baca lagi

Hai sis. Saya pun selalu lenguh-2 kaki, terutamanya dekat betis belah kiri. Allah. Seksa rasa time nak tidur. Kadang-2 boleh tahan, kadang-2 saya sapu jgakk minyak angin panas-2 ataupun saya mintak husband urut. Tapi saya baca komen kat bawah tadi, tak leh letak minyak angin panas πŸ₯Ή. Huhu. Harap-2 baby ok lah. Lepas ni mungkin saya akan try tuam dekat ais batu.

Baca lagi
7mo ago

Baik-2. Terima kasih.

Sya 18w dh start lenguh2 kaki klau duduk lma. So saya amalkan sapu lotion mint bliss mary kay sblm tido. Tido pkai stokin. Jangan duduk gantung kaki terlalu lma @ bersila. Banyakkan luruskan kaki. Selamat mencuba..hehe

1. buat rendaman garam. better kalau ad garam pernama (magnesium )atau garam epsom utk elak cramp. 2. urut prenatal betis utk betulkn urat yg dah cramp 3. pakai stokin elak sejuk urat dan urat tegang

7mo ago

tq sis, sy cuba😊

Mcm saya dr kecik, kalau sejuk je mmg lenguh betul kaki, bisa rasa..tp biasanya saya akan urut sikit2 dgn minyak kasi warm, angkat kaki sikit atas bantal, pakai stokin..

VIP Member

kki bgkak x tuu?.klu smpi bgkak kki kne lpik bntal bwh betis bg kki tgi dri kple kte tdo tuu..kurgkn bdri lme..sblum tdo tuu cube sruh suami urutkan kki smpi terlena..

7mo ago

tak bengkak cuma rasa lenguh dekat betis πŸ₯²

sama lah , tapi i cuma buat , sapu minyak panas dari betis sehingga tapak kaki , pakai stokin bersesuaian , Alhamdulillah tidur malam lena

Rendam air suam untk keep warm dan pakai stokin bila tidur. Bubuh kaki atas bantal supaya kaki tinggi sikit ada support bila tidor.

Sy cadangkan consume supplement Ostenutrix Shaklee..pregnant kali ni sy consume n takda kena cramp dan simpul biawak..lega..

Kalau saya akan bilas kaki dengan air sejuk dari lutut ke bawah. Rasa kurang sikit. Mungkin awak boleh cuba.

7mo ago

tq sis, sy cuba 😊