Berat Badan Naik

Siapa kt sini ada pengalaman berat naik 2.7kg dlm masa sebulan?? Sepatutnye naik 500g je.. Misi bg masa lg 2 mgu untuk next appointment nk tgk berat naik lg ke tak.. Kalau naik jgak biasanye kena ape je ek?? Sy 21weeks dan bby first..

63 Balas
Tulis jawapan

kalau naik mendadak biasa kena minum air gula 😌 mcm saya naik 4kg sekali terus kena minum air gula 😭

Sy pon bru kena bebel dgn nurse..sebulan naek 2.5kg..skrg mkn kena diet sikit takut bln dpn naek lg..huhu

Sama macam saya,naik 2 kilo tiap kali checkup..kena minum air gula sekali lagi.. πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

Cek tekanan darah selama 2 minggu tp selang sehari...dan mungkin ambil air gula...

Okay lagi kot tuu. Saya naik 5kg dalam masa sebulan. Tak pasai pasai kena minum air gulaa

Saya sebulan naik 3.3kg πŸ˜‚ kalau terus naik banyak nurse suruh minum air gula lagi πŸ˜…

Sy baru hbis checkup td..naik 4kg dr blan lalu 52kg..πŸ˜…πŸ˜…tp bp ok ..bcaan bsp pn ok jgk..

5y ago

Sykurla xda masalh jgk..mgkin sb sy kuat tdur kot..πŸ˜€

VIP Member

Sya Sebb baru habis fasa mabuk yg teruk jadinya memang selera makan menjadi2 πŸ˜…πŸ˜…

Sy plak trun 1.5kg, lpas 2mggu pon trun lg, akhirnye mggu dpn kne amik drah...hurmmm

Saya naik 6 kilo πŸ˜… sebulan..kita pon tekejut..terus kena minum air gula