trimester pertama mual teruk

as salam.sy pregnant 10minggu 6 hari..sy mengalami alahan teruk tak bole mkn pape..semua mkanan sy muntah..sampai sy gastrik tak lalu makan pape..untuk sesekali gastrik ni adakah effect dekat my baby...sy risau kt dia.tp sy xkuat nk lawan mual ni..sy try mkn jgk..cuma waktu mkn dh tak menentu..apa tanda2 kandungan sy bermasalah.ad yg pernh alami mcm sy x

17 Balas
Tulis jawapan

Saya mual teruk sampai week 15. Lepastu kena covid.. Tips yg mungkin berguna, saya pergi KK kemudian minta ubat tahan muntah dan paracetamol. Kemudian makan mcm biasa. Macam yg lain2 komen, early pregnancy mmg kena banyakkan snacking. Sekarang saya dah 15w3d, selera makan dah bertambah. Sahur makan nasi tambah 2 kali, with teh o ais kurang manis, kurma maryam sebiji, air kosong 3 cawan. Harap boleh la berpuasa penuh 😊. Goodluck sis, saya dah rasa 1st trimester. Mmg teruk. Walaupun banyak muntah, kena sumbat jugak sesuatu dalam perut, air kosong pun okay. Kalau tak nanti kita muntah berdarah.

Baca lagi

sy 1st trimester, nasi mmg x lalu kat tekak.. sy mkn buah tembikai, mkn nasi jumlah yg sikit utk tgh hari. ptg mkn buah2an lagi.. mlm sy mkn mee tiaw pama dlm tempoh seminggu juga.. lps tu mlm tukar menu ke chaa keaw tiaw pula πŸ˜‚..tekak minta mee tiaw je.. yg grg2 x lalu.. nak sup2 atau kuah.. bila muntah dh kurang sy try mkn nasi waktu mlm skrg ni.. skrg dah 2nd trimester.. rajin2 mkn buah2an sis, and byk minum air suam.. baby ok je.. kita kena mkn sikit2 tp kerap.. kdg2 sy mkn kekacang juga.. jgn biarkn perut kosong.. mmg jadi gas trouble nti..

Baca lagi
VIP Member

Sy pernah alami. Yg boleh masuk cuma roti, biskut dgn roti canai je. Nasi lauk2 mmg tak boleh nak masuk tp kadang paksa makan sikit mmg sikit betul makan. Lg kalau tak kena dgn tekak boleh muntah balik. Kadang bau lauk pun boleh muntah. Kalau rasa sebu perot, try gaviscon atau air halia madu(brand nona) tp kena isi perut jugak sikit. Buah sy berani makan yg tak berair sgt mcm jambu batu, buah delima.

Baca lagi

Sy pun x lalu makan dan kesannya perut penuh angin & gastrik. 9week jadi bleeding sbb doktor kata angin bergeser dgn rahim buatkan rahim lemah. Tp alhamdulillah baby ok. Nasihat sy, paksa juga makan sikit ikut selera sendiri. X lalu makan pun minum susu.

sama la dengan saya..akhirnya masuk hospital masuk air 10 botol baru sihat dan dah bole makan,tp mual tu tetap ada..dah try mcm2 semua tak kena ngan tekak..baru bayangkan nak makan apa,terus mual bila ad bygn makanan dlm kepala..Alahaiii😭🀣

TapFluencer

Saya pun alah teruk sampai 16weeks. Semua yg makan saya muntah, sampai lesu lemau. Berapa kali nasuk hosp drip air. Tapi kalau alah ni tandanya baby okay and sihat. Kalau teruk alah better refer Dr

VIP Member

Sy pun macam awk... Makan je muntah balik... Tp kena try & error... Mcm sy xlalu makan nasi.... So sy amik mee, bihun.... Lepastu sy xboleh makan ayam... Mkn dlm kuantiti yg sikit tp berulang

saya 6 week..mula kelmarin asyik muntah dan mual..Plus ada angin gastrik..mula tadi cuba puasa tp pukul 10pagi berbuka sbb takut air xcukup dalam badan sebab muntah dan mual😒

VIP Member

Sama. Sekarang saya banyak sediakan roti dan biskut kat rumah. Nasi mmg tk lalu.. Jadi saya tukar bihun dan mee.. Makan pun kosong je. Sbb tk boleh masuk ayam ke daging ke dah.

2y ago

Saya kalau husb beli ayam goreng kfc mmg tak makan sbb rasa mual bila tgk.. lepas tu gatai pegi bayang ayam goreng tu πŸ˜‚

Sma mcm sy msa 10 minggu, smua xblh kcuali yg msm smpai dri 74kg ke 72kg. Brs gigi pun blh muntah. Skrg dh 17 minggu ok ckit. Perut sntiasa lpar πŸ˜… sabar ya sis.