169 Balas

Pantang dgn mak mertua....tp husben uruskan semua sbb mse tu kije sndri...lps siap ank mndi ptg bru die g kije...utk kali ni cuma harapkan yg trbaik sbb husben dah kije mkn gaji n kdg2 kene outstion...

pantang sendiri insyllah anak ke 4..awal pregnt dah plan siap cari tukang urut/tukang masak time pantang dan keperluan time pantang...but kena saving awal insyallah...baru lah dunia rasa heaven 😘

VIP Member

InshaAllah.. utk ank kedua ni di rumah sendiri...suami akan tlg jagakan.. cuma upah org urutkan badan dan mandi herba.. law berpantang di rumah ayah di kg pon sama je.. semua wat sendiri jgk... 😊

VIP Member

Belum fikir lagi . Kalau boleh nk duduk rumah sndri je . Sbb bila dh kahwin ni perasaan malu n nk jge aurat tu lebih didahulukn . Parents suami ramai abg2 laki Parents saya ramai juga org laki

3 anak semua di rmh mertua. Sebab mak jaga nenek yg sakit. Kita beralah la tapi best jga pantang kat rumah mertua..dimanjakan betul..terasa mcm satu2nya menantu kesayangan dia 😉

Kat rumah mertua,Tpi problemnya kat sini. saya takberapa faham fmily husbnd saya menyembang, sebab dorang kelantan. Tiap kali berbual mesti iya kan je walaupun tak faham apa apa😆

Family laki sy pun pure kelantan, kadang2 ha haa kan je 😂

VIP Member

2 anak sebelum ni dgn mak sendiri . Cuma pernah pantang dgn mertua seminggu . Lps tu no 3 ni in shaa Allah seminggu pertama dgn mak sendiri n selebihnya pantang sendiri .

VIP Member

Anak first umah mertua.. Anak kedua umah mertua 2mggu lebih..lepastu pantang umah sendiri...kita mak kandung dah xde..tumpang kasih mak ayah mertua

Rumah sendiri tpi mak mertua tinggal sekali dgn kmi.. mak mertua dh tua tak larat nak bantu dah.. untung ada anak dara dgn suami yg byk membantu.

Rumah sndiri. Lg selesa. Rumah mertua ramai org sbb ipar ank beranak dok sana. Lgpun mertua byk pntg larang dr mak sndiri. Suka tegur2. Xminat.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan