Pengalaman Bersalin

Alhamdulillah..saya telah selamat melahirkan seorang puteri pada 21/11/2019..pkul 1 pagi saya rasa tilam basah, ingatkan kencing masa tdo rupanya leaking n kat seluar ada darah sikit, terus ke hospital, tapi xde sakit pon..masa sampai hspital dr check bukaan 1cm, tp still x sakit, pkul 6 pagi saya mula rasa sikit2 contraction bukaan dh 2 cm, pkul 9 pg dah 4 cm, dr masukkan ubat tahan sakit, pada pkul 1 ptg bukaan dah 5cm tp sbb lr penuh terpaksa la tahan contraction atas strecher, saya bleeding habeh kain pink tu kena darah, tp still x masuk lr sbb penuh..org lain yg dtg kemudian bukaan dh 6cm tp x sakit yg masuk lr dulu, pkul 3.00 ptg mmg saya x tahan sgt saya jerit pgil dr then dr check bukaan dh 9cm..menjerit dr tu kat nurse, masa tu semua kelam kabut tolak saya ke lr..siap suruh saya mengiring tkot baby keluar, pkul 3.35ptg lahirlah puteri sulung saya..Alhamdulillah

13 Balas
Tulis jawapan

Alhamdullilah...Saya plak nak tunggu contraction.saya Jenis tolerate dgn rasa sakit sampai tahap gi jumpa misi mintak ubat berak.sekali check jalan dah 5cm.nasib baik Tak meneran nak berak.πŸ˜…

VIP Member

Pengalaman sis lebih kurang sy masa ank 1st. Bezanya sy masa tu kat wad. Tgh tido tiba2 terjaga sbb rasa macam ada benda meletup. Terkejut. Rupa2nya air ketuban. πŸ˜‚

lr penuh😱 sy blum experience mcm tu.. tapi alhamdulillah sis baik2 saja n tahniahhh sis😍

VIP Member

Alhamdulillah...congrats sist..slamat brpantang..😍😍😍

VIP Member

TahniahπŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ»

Alhamdulillah..tahniah...

Alhmdulillah tahniah puan

Nie kat hospital mane?

Alhamdulillah tahniah

Hospital mana sis..

4y ago

Aah..masa kita dah masuk labour room..suami boleh masuk..kalau bersalin normal