sharing

Assalamualaikum and hye mommies 4/10/2109 Saya disuruh warded sebab dah overdue (41w). Malam tu saya admit and doctor ckp kita nak induce awak kalau tak ada bukaan. 5/10/2019 Induce pertama pukul 7 pagi dan lepas 4 jam check bukaan baru 1cm. Allahu. Tp masa tu tak sakit lagi. Pukul 2 ptg dia masuk kan belon (first time dengar masa tu) . Doctor ckp dalam masa 24jam kalau tak jatuh sendiri. Kita akan keluarkan. Fungsi belon tu untuk bagi contraction dan untuk cepatkan bukaan. 6/10/2019 10pg, belon jatuh dah. Expect masa tu bukaan dah banyak la. Skali check bru 3 cm. Allahu. Perasaan masa tu bercampur?. Doctor cakap nk hantar labour room. Semntara tggu. Contraction dtg. Kuat sgt. Sampai dh rasa nk berguling. Call mak. Siap nangis lg. Hehe. Tp sgt sakit. Mak mntua datang sampai nangis. Die kata tak sanggup tgk ank sakit . Pukul 3 ptg masuk labour room. Tunggu bukaan. Dari pkul 3 sampai 8 malam. Bukaan sampai 5cm. Dah tak tahan sgt sakit. Sy request epidural. Then doctor pecah kan air ketuban. Alhamdulillah clear. Baby tak berak lagi. Doctor suruh tunggu lagi smpai pkul 12. Masa tu dah bertalu2 contraction. Epidural tu pon dah tak membantu lg. Sy ckp dengan suami. Klau bukaan smpai 10 sy x yakin sy bleh teran sbb sy dh penat sgt. Bukaan sy stop sampai 5cm je. CTG on setiap masa. 7/10/2019 2.30 pagi. Doctor ckp baby mcm dh tak active. Doctor decide untuk emergency czer. Tak apa la. Sy redha. Janji ank sihat. 3.11 pg keluarlah baby girl. 3.43kg. syukur alhamdulillah. Pengalaman yng susah sgt2 nak lupa. Now baby dah nak masuk 3months old. Tapi nikmat bersalin tu Allah je yg tahu. Setiap ibu2 ni terlalu kuat. Terima kasih mommies #first baby

sharing
90 Balas
Tulis jawapan

Same experience as mine jumaat bukaan dah 1cm ahad malam pegi hospital sebab contraction dah sakit semacam ingat bukaan dah banyak rupanya baru 1,5cm tapi doctor suh masuk labor room contraction still irregular but baby heart baby laju so doctor decide tunggu sampai 2 Pagi kalau baby heart beat still naik Pagi nak pecah ketuban..so 7pagi doctor pecah ketuban tapi sampai pukul 9 contraction dah super sakit tapi still tak regular sangat so doctor decide induction Lepas inject..pukul 10:30 saya dah rasa saya x kuat lagi memang energy rasa dah habes so doctor check tapi baru bukaan 2cm allahu last2 saya minta Caesar sebab rase kalau tunggu sampai 10cm saya dah xde energy nak teran..so 11:58 lahir lah Putra kami dengan selamat 3.07kg

Baca lagi
4y ago

Betul. Mcm sy pon pkir mcm tu. Let say sy tggu lagi pon. Klau bby okay , sy dh x larat nk push. Sbb dh lama sgtttttt tahan contraction

Tahniah...lbh kurang je kes kita, sy induce kol7.30pg smp kol9.30pg bukaan bru 2cm tp heartbeat baby drop bwh 100, doc trus pecahkan ketuban. Lps tu trus tolak msk LR. 8jam dlm LR bukaan cuma dpt smp 4cm. Doc try induce drip beberapa kali tp tiap kali doc buat heartbeat baby drop. Kol6.30ptg doc kata kena emergency czer sbb heartbeat baby drop dh byk kali fetal distress. Nangis gak sbb x ready pn nk czer tp kenangkan keselamatan baby kena gak redha. 7.30mlm baby selamat lahir rupanya trbelit tali pusat nsb baik x brdegil tuk brsalin normal ada gak hikmah. 12jam total dr mula induce smp la baby kuar. Mmg rasa ngeri sbb rasa sume, kena induce ubat,induce drip,kena seluk,last kena czer πŸ˜‚... Alhamdulillah baby dh 10hari dh...

Baca lagi
4y ago

Alhamdulillah 😊

comelnye baby 😍..sama mcm sya,sya 19/3/2019 pg tu dah rasa sakit tp xkuat mcm kita sakit perut nk berak gitu sya pk xda apa lah masa tu,dlm tgh hari mcm sakit dia makin kuat xboleh bwk bincang dah trus p hspital dah pastu doc check bukaan dah 4cm katanye trus msok labour room 😱 dlm labour room tu lah bertarung ngn kesakitan dan akhirnye 11.47 mlm terlahir lah baby girl seberat 2.47 kg 😍 n now 10 bulan 3 hari dah alhamdulillah diberi kesihatan yg baik 😊

Baca lagi
4y ago

in shaa allah..amin2 😌

Pengorbanan seorang ibu kan.. Alhamdulillah dpt anak yg comel n sihat.. Rasa takut pulak baca pengalaman sis.. Sy due 23hb ni.. Xde tanda pun.. Risau overdue.. Takut kena induce.. Takut nk dduk hospital lelama 😭 minta semoga dipermudahkan semuanya

Lebih kurang mcam saya jgak .tapi saya induce 2x bukaan pun Masih 2cm .kene masuk belon ,belon pun tak jatuh .then kene seluk pecahkan air ktuban .da bkak 4cm trus hntar LR .5jam lpas Tu keluarlah puteri Kami .

4y ago

Syukur. Smua selmat😘

Alhamdulillah tahniah sis . Saya pun induce juga . 2 kali , induced ke dua pukul 2pm , sakit dah dtg, pukul 6pm bukaan dah 4cm , pukul 7pm terus masuk LR . Alhamdulillah 11.30pm selamat bersalin secara normal

4y ago

Syukur alhamdulillah. 😘

Sy pulak2 sampai hosp bukaan da 7cm dah...dlm hati ooo nak bersalin da aq ni...smpai LR ctg tak cantik kena emergency czer...so xde rezeki nak normal..alhamdulillah now anak da 2y8m dah...pengalaman indah

4y ago

Ololo beshar dh die. Alhamdulillah mmbesar dgn baik ye nak. Jd ank yg baik😘

Sama sy. Induce 2x, contraction kuat tp tkde bukaan lgsung even 1cm. Smpi bleeding, end up emergency czer. Alhamdulillah Allah lbh mengetahui. Cukup la anak keluar sihat selamat syukur sgt dah 🀲

4y ago

Btul. Syukur alhamdulillah. Allah lebih mengetahui mana yg trbaik utk kita

Walaikumsalam mummy.. Sakit nya kena induce tak boleh nak cakap apa dah.. contraction dia sakit sangat. Rasa nak tendang semua orang.. Nak tendang doktor yang ada depan mata je rasa

4y ago

Hahah. Btul. Nurse yg tgh buat ctg pon rasa mcm nk cepuk

VIP Member

Alhamdullillah semangatnya..sy juga bakal induce..sblm2 ni pun induced memg contraction kuat berdouble2..Allah je y tau sakitnya..tp bila baby dh keluar hilang sume sakit..πŸ˜…

4y ago

Btul. Bby kuar smua rasa ilang