Berat Badan Naik

Siapa kt sini ada pengalaman berat naik 2.7kg dlm masa sebulan?? Sepatutnye naik 500g je.. Misi bg masa lg 2 mgu untuk next appointment nk tgk berat naik lg ke tak.. Kalau naik jgak biasanye kena ape je ek?? Sy 21weeks dan bby first..

63 Balas
Tulis jawapan

saya naik 3.3kg, nurse abit bising2 dah, kata tak sihat. dua appointment sebelum ni hb saya cantik, lepas naik berat badan, hb turun ke 10.8 pula. harap next week appointment, semua ok ๐Ÿ˜‚

VIP Member

Biasa kena minum air gula, kawal tekanan darah every 2 days untuk 2 minggu. Saya dulu lebih 800 gram pun dr dah bising. Huhu tp talpe sis. In shaa Allah okay je tu. Pengalaman ๐Ÿ’–

Jaga makan je la sis. Saya pun banyak kali dah kena marah pasal berat naik tapi takda la naik sangat huhu. Memang kena ikut jadual pemakanan yang doc bagi, insyaAllah terkawal.

VIP Member

Ada pengalaman jgk naik melebihi berat sepatutnya, pasal tak pasal kena minum air gula 2 kali. Lps tu every week kna ambil tekanan darah sbb hb low. Alhamdulillah, result ok..

Susa jugak cmni kn.. Berat xnaik pun risau.. Berat naik lg laa rsau.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ Now sy 18 week. Aritu 14week berat sy 45 jek.. Hrap2 ade naik laa berat.. Esok nk kne checkup..

sy msa checkup 24weeks aritu naik 3kg..nurse mmg bsing laa..doc sruh pantau bp utk 2mnggu..kna p check smnggu 2x..pastu kna minum air gula kali kedua nnt 28weeks ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

alahaiii,naik salah kurang pun salah... sya stiap sebulan kurang 5kg lepas tu kena bebel dgn nurse,ingat nak bagi naik tapi nanti naik bnyk kena mnum air gula mslh juga tu..

5y ago

kan... entah ape lah๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Sebulan 3.8kg Checkup bp selama 2 minggu, seminggu 2 kali & minum air gula. Alhamdulillah result semua ok.. Nurse pjn alhamdulillah tak de nak bebel2, gelak je.

Baca lagi

Saya pun 27 weeks . Tadi checkup berat naik 6kilo๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ sbb sebelum ni doc suruh naik kan berat. Bila mkn bnyk,berat sngt lah pulak. Hahaha pening ah ceni

Time raya sya naik 5kg...mmg terkejut misi tue sruh timbang sekali lg...setakat nie alhamdulillah xde pape...cume kene check bp 2 hari sekali...