Minum air gula

Sebelum minum air gula bacaan 3.8 lepas minum air gula 8.2 harini dh kena buat bsp pkul 8pagi tadi bacaan 4.4 then pukul 10 tadi 4.3 and lepas lunch 5.1 pkul 8 malam pulak 4.4. Selalu cek bsp ni hariΒ² ka mcm mana? Leceh nak kena ulang 3,4 kali gi klinik πŸ˜“

Minum air gula
30 Balas
Tulis jawapan

Klau bacaan normal tak perlu repeat hari2 pun.. selalunya sehari sebelum appointment klinik kena buat bsp. Awk keje or surirumah? Klau bkerja kena bgtau nurse susah nak kluar ikut suka & kerap. Nurse tmpat saya dah pesan klau ada alat sendiri buat saja dkat rumah, klau takda terpaksa la ulang alik klinik .. bab tak jujur tu susah nak cakap, disebabkan segelintir yg lain pulak kena tempias..

Baca lagi
4y ago

Ha aa sy baru tau smlm kena buat sbln skli

bacaan ok.. Nanti doktor bgtau.. Saya dr awal Lpasbuka buku pink dan minumfirst air gula terus kena Gdm Insulin lg.. Bsp 6x untuk yg ambik insulin.. Tp Alhamdulillah 15hb 6 doktor dh off sbb sy tryamalkandiet..hati dlm ambik mknan.. Skg diet 2 minggu buat bsp 4x sj.. Suami peneman setia xpernah bosan hntr ambik..think positif..

Baca lagi
4y ago

Sy kne mnum masa 27weeks, kene buat bsp sbln skli lpas ni

Bsp cntik. Mcm sy jgk, kantoi masa mnum air gula je. Tiap bln mmg kena hadap smpai bersalin. Tpi sy tggl bulan depan je buat, sbb dh nk bsalin. Kalo result xde merah, sebulan sekali. Kalo x, 2 mggu sekali. Jdi masa buat bsp ni, control la mkn.

4y ago

Kan, tpi jenuh jgk la nak kena ulang alik 1 hri tu. Kalo rumah dkt dgn klinik xpe.

Sy sminggu sekali kena sbb antara 4kali cek bsp tu ad sangkut merah.next nye sy beli sendiri blood sugar test tu kat farmasi.jd 3kali cek sendiri yg kul8 mlm bru g kk sbb nurse nk tgk result.lg senang tak payah nk ulang alik kk

Samela saya pn hari tu sangkut gdm lps minum air gula naik 8.2 πŸ˜ͺ sekarang doc soh buat bsp 7x. Sebelum mkn & 2jam lps mkn. Doc suggest beli mesin cek gula tu sndri boleh cek kt umah. Skrg mmg kne cek bsp sebulan sekali.

4y ago

Samela sy pn kne cek sbln skli

Saya pn kena beli alat sendiri kat farmasi buat kat umah tapi bg tahu nurse dulu la...so datang klinik bila jumpa doktor je la...time kerja buat kat tempat kerja je...lg pn mudah je nk buat...ahli farmasi akan ajar

Sy pn buat bsp ni jugak sis, tp sy rujuk doc sy nm buat bsp sendiri kat rumah, alhamdulillah dia bg tarikh so kita buat bsp kat rumah je, x yah g kk 😘 sis tanya doc / nurse nanti nk buat bsp kat rumah πŸ€—

4y ago

Aah, kena beli sis, nnti minta tarikh dgn nurse k 😍

saya masa kandungan 18 minggu kena minum ayaq gula . sbelum minum bacaan 4.5 lps minum 7.9 , jenuh ulang alik ke klinik shri 3x πŸ₯΄πŸ˜‚ 15/6 hrtu dh hbis bt bsp tunggu hari nk brslin jaa ni 😬

Post reply image

Beli je mesin bacaan gula dlm drh tu.. Jenama ONE TOUCH.. sye buat sndri kt umah.. Xyah nak gie kk smpai 4 kali.. Hehe.. Selalu nya 2minggu sekali kne buat.. Ikut tarikh yg doktor bagi..

Awk boleh beli sndri alat bacaan kencing manis ni. Or else boleh je gi farmasi cpt sikit dr gi kk. Byr dlm rm3 cmtu. Depends farmasi. Sy dulu buat every 3w

4y ago

Okay πŸ‘ jgn time bsp je control mkn tau. Kena hariΒ². Smg dipermudahkn urusan 😊