Ubat berhenti susu

Salam mommies. Sy nk Tanya Ada x ubat utk hentikan Susu badan? Ank sy dh umur 2 Thun . N today bru start wean off. Mcm JD bengkak Susu Pula...

10 Balas
Tulis jawapan

terima kasih semua.. sy DH dpt ubat stopkan Susu.. jenis sy,klu ank menyusu atau sy mkn nasi je ,ia jadi auto stimulate Susu jadi byk .. sy mmg menyusu ank wktu mlm saja. Siang dia mkn solid food n snacking buah2 . ni sy trpksa ambil ubat n wean off sbb menyusu badan DH memudaratkan sy . sakit urat satu bdn sbb dia DH bsr n bila dia hisap JD sgt2 sakit. . skrg dah dua Hari xbf dia . dia cuma meminta wktu mlm sbb nk mengempeng... doakan sy berjayaπŸ₯°πŸ₯°πŸ₯°πŸ€—

Baca lagi
Post reply image

Saya pegi klinik, doktor kata tak de stok ubat henti susu. Saya pegi hospital, doktor kata jgn la henti susu, susu kan mahal skrg. Akhirnya saya sendiri hentikan. Jgn breastfeed. Kalau bengkak, perah sikit keluar guna tangan. Jangan perah sepenuhnya, setakat utk selesa sikit je. Tambahkan jarak masa perah susu setiap hari sampai tinggal sekali saja lepas tu henti perah.

Baca lagi
11mo ago

Umur anak Sy 4tahun Dan masi breastfeed... waktu malam saja.. siang Sy berkerja..

jangan stop secara mendadak. bila awak stop secara mendadak boleh menyebabkan bengkak susu. nak stop kena secara perlahan2. contoh sehari baby minum 8x. awak kurangkan ke 6x sehari. kemudian 4x sehari. kalau selalu baby minum 3@4j. kurang ke 2@3j kemudian 1@2j. slow2

dulu masa anak meninggal, saya pun bengkak susu, tak perah tapi saya tuam guna ais. tak penah bengkak dh lepastu, susu ada tapi sikit saja.. skrng ada anak alhamdulillah susu kluar mcm biasa..

Slow2 reduce kekerapan bf. Pergi klinik pakar untuk mintak ubat stop susu. Ada pill yang dr akan prescribe and you wajib habiskan

Hi , saya sekarang bengkak susu n salur macam sumbat , boleh tahu tak makan ubat tu amek masa berapa lama untuk hilangkan susu

kalau saya sbb anak meninggal,breast bengkak teruk..pergi farmasi mintak ubat henti susu..

TapFluencer

boleh pergi klinik ya tanya doktor. or letak kobis? org kata tu boleh stopkan susu

TapFluencer

Maaf puan Nur Zuraikha, sudikah puan berkongsi cara puan wean off?

kobis sejuk boleh stopkan bengkak susu cuba try q