sedih

hi mommies.. sy berumur 40th.. dan memang ada masalah hormon dari bujang smpai la kawen. baru2 ni. sy ada berurut dgn 1 makcik ni. kira acik ni bole tahan la ilmu bab2 urut mengurut ni. hari pertama acik tu urut dia kata dia bole rasa ada persenyawaan berlaku. so dia kata takpe kita tunggu lg dm 3 minggu. dah 3 minggu sy pun dtg la balik urut.. acik tu usap2 kat bahagian rahim.. dia kata dah ada isi ni..pastu sy pun balik umah beli siap2 pregnancy test nak try awal pagi kencing pertama. sy beli clearblue ada nmpak +ev tapi tak claer sgt. last acik tu cek perut sy 19/7 .. klu ikut kiraan dan 5week.last sy bersama hubby 14/6. jadi sy pun ambil keputusan gi klinik scan. 22hb tu sy scan.. doc scan atas bawah.. apa pun tak nmpak. cek kencing -ev. doc ckp tak mengandung pun. rahim kosong. kencing pun -ev.. sedih gak la ingatkan nak surprise kan hubby utk bday dia.. tp suprise tu tak menjadi..

17 Balas
Tulis jawapan

nak mengurut tak salah pun..tapi nak kesan apa yg terjadi dlm badan bkn boleh guna tangan saja, organ dlaman kita dilindungi tulang dan abdomen.yg diurut diuli tu cuma abdomen saja kecuali masa pregnant bila rahim makin mengembang baru bole ukur saiz tinggi rendah rahim mcm nurse duk buat setiap kali cek kandungan tiap bulan tu.. sebelum kita start rawatan, kita kena tau dulu apa masalah kita dan pasangan supaya tak buang masa rawat benda yg salah. first kena cek suami isteri,dah dpt result baru mula rawatan berkaitan. tambah lg usia sis dah 40thn jd kena lebih teliti bab kesihatan utk mengurangkan sebarang risiko. kitaran period pun kena paham jgak, bila hari subur pun kena ambik tau. tak jumpa hari subur kadang tu la punca period tak kunjung tiba.

Baca lagi

sebelum kawin adik bradik saya mmg gi berurut. acik ni kata kt akk 1st yg dia cpat dpt ank. yes, bunting pelamin. akak 2nd dia kata kne usaha. in sha Allah dapat cepat atau lmbat. usaha je. memang xlekat lgi dah 8-9 tahun kawin. time saya dia kata banyak adik ni nnti kalau smpai masa. x smpai lagi masa tu buat masa ni. 5tahun kawin. anak xdek lgi tp pernah mngandung. sekarang tgh mengandung lagi. doakan saya kndungan ni kuat, membesar dgn sihat dan sempurna. utk sis jugak, moga ade rezeki zuriat. usaha, doa selebihnya tawakal. try jumpa dr pulak sis. jaga pemakanan jugak. saya paham keinginan nk ank tu mcm mne. saye selalu cakap dapat sorang pon saya dah sgt bsyukur. moga ade rezeki sis utk zuriat ye

Baca lagi
VIP Member

InshaAllah sis. Rezeki tak pernah salah alamat. Kalau sis tak ada rezeki baby didunia, inshaAllah diakhirat nanti sis boleh pilih baby sis. Dan lagi satu sis, kite berkahwin bukan semata2 sebab anak. Cuba sis bayangkan sis ada 5orng anak tapi bila anak2 besar, mereka pun akan pergi keluar untuk mulakan hidup, dan akhirnya sis pun akan berdua dengan suami saja. Itu lah saya punya kata2 semangat sis. Memang betul siapa tak nak anak, tapi Allah dah susunkan kehidupan sis. Dia tahu mana yang baik dan mana yang buruk. Semua yang terjadi mesti ada hikmah dan pengajaran. Semoga sis selalu sihat dan dipermudahkan urusannyaπŸ₯°πŸ₯°

Baca lagi

Try berubat darul syifa sis.. Sy dlu pun mcm tu jgk,, lps nikah period lambt sgt 2 minggu lbh,, hati sy rasa mcm mngandung sbb simptom ada,, sampai la hati sy kuat mngatakan suruh berubat dgn ustad,, lps berubat alhamdulillah lekat,, ustad ckp mmg ada something wrong. Try la sis mana tahu kan.

In shaa Allah akan ada rezeki zuriat dari Allah untuk sis. Takpa. Yang penting kita usaha je dulu. Kalau boleh tiap kali lepas solat, usap perut arah jam sambil baca surah ali imran ayat 38 berserta makna tiga kali. Semoga ada rezeki buat sis. Aamiin

VIP Member

banyakkan doa.. setiap org akan diduga, Allah beri dugaan agar kita ingat padaNya. usaha jangan putus asa. Ada yg dah mengandung beberapa bulan tp bila scan semula anak tiada.. selalu mengadu pada Allah .. insyaallah..

Pernah pergi cek dgn doktor x? Untuk primary infertility ni? Klau blm sy nasihat kan puan dan husband pergi jumpe. Kadang2 bukan masalah perempuan. Kadang2 lelaki juga bermasalah

VIP Member

Jangan putus asa ye.. InsyaAllah ada rezeki. Saya umur 41 baru pregnant anak 1st.. sekarang dah 24week. Sentiasa positif ye.

semoga ada rezeki. maybe bleh try lg sebulan. sementara ni jgn wat kerja lasak. doa byk2. gosok perut. insyaallah ada kami doakan

anak tu anugerah dr allah sis.dia tahu bila sis layak utk miliki anugerah tu..sabar ye sis..