Alahan ketika hamil

Hello mommies.. cuba kongsi minggu ke berapa mommies smua berhenti alahan.. sebab sya da 12w5d tapi msh alahan teruk😒 bila nk brhenti??

30 Balas
Tulis jawapan

Depend pada org. Mcm sy start mabuk teruk w5 sampai nak masuk w20 baru okay. Keluar masuk wad, drip air semua. Kurangkan minuman bersusu, makanan berkrim berlemak bersantan. Mcm saya mmg makan roti kering sampai naik jemu dah. Nasi pun tak boleh makan. Doc pesan kalau boleh elakkan muntah sbb taknak badan jadi lagi lemah. Dia kata awal2 preg ni makan je apa yg boleh telan. Janji boleh kurangkan muntah. Nanti dah masuk 2nd tri, baru pulun makan khasiat ya.

Baca lagi
2y ago

harap alahan ni cpt la hilang sis.. sengsara sngt pla.. sya pn doktor suruh minum air garam.. takut kurang air.. tpi syukur sya skrg air tu sya bnyk minum..

saya pun macam to juga masa 12w alahan saya to truk sangat kalau boleh tiap hari makan jak muntah sampai nk ngis sbb alahan truk sngat lagi lagi skarang berat bdan sya trun dah makin kurus .tapi sekarang dah masuk 14w2d alhamduillah dah boleh makan nasi alhan saya pun dah kurang slra syaa bertamah lah biar sikit .

Baca lagi
2y ago

sama la.. nasi x masuk langsung.. nasib baru2 ni pgi klinik naik 200 gram..πŸ˜‚πŸ˜‚

Saya masuk 18weeks baru alahan kurang. Tapi tak hilang sepenuhnya. Sekarang dah 25weeks, alhamdulillah alahan baru hilang πŸ˜‚ Banyakkan bersabar ye sis lain badan lain alahannya. Take care sis semoga sis & baby sihat πŸ’š

2y ago

welcome sis. hahaha saya dah nak masuk 3rd trimester alahan dah hilang. cuma skrg kerap heartburn hahaha tak tenang rasanya 🀣

saya dah 15w tapi rasanya alahan tak boleh bau toilet dengan bau bende mentah macam ayam, daging, seafood tetap ada saya pon tak tahu nak stop bila bende gini πŸ˜‚ nak masak payah tak boleh bau langsung ayam semua tu πŸ˜‚

2y ago

aah .. kalau mula2 nk menggoreng or merebus tu.. seksa rasaanya.. lg2 kalau rebus daging yg lama tu ... sanggup sy dok luar rumah πŸ˜†πŸ˜†

sy dri start dpt tau peknen hingga kndungan 15minggu alahan xnk mkn msakkn sndri....nk org lain msak....xnk mkn ikn..nk ayam jeπŸ˜‚πŸ˜‚ ...mbuk loya...tp kli ke 3 ni ok la jgak x steruk m.gndungkn kakak2nyaπŸ˜…πŸ˜…πŸ˜

2y ago

πŸ˜‚πŸ˜‚ sya pernah x nk makan masakan sendiri n org lain sis.. sbab sya nk suami sya yg masak..πŸ˜‚πŸ˜‚

saya 12 weeks baru start alahan😭 setiap kali balik rumah je mesti saya muntah sbb tk suka bau rumah. bukan rumah saya je, rumah parents saya dgn rumah mertua pun samaπŸ˜‚ rumah orang tkde pulakπŸ˜…πŸ˜…

2y ago

hahhaa..aduh.. bnyk pula alahan yg pelik2..πŸ˜‚πŸ˜‚

Ikut orang jugak sis ada orang abis alahan cepat. Ada yg sampai nak bersalin still ada alahan. Saya pulak 20 minggu macam tu baru betul2 stop alahan muntah semua. Harap bersabar je. Semoga dipermudahkan ❀️

2y ago

tq sis.. ya.. harap cpt hilang la alahan ni.. penat la pula perasaan dia tu..πŸ˜…

Sy, masuk 5 bulan baru alahan hilang, sebelum tu memang tak boleh nak makan nasi makan buah² je.. Benda² kering.. Letih tak boleh nak cakap, sabar ye puan.. In syaa Allah lepas ni hilang la tu😊

sy masuk 17 minggu baru hilang sikit demi sedikit alahan teruk. sekarang tgh fight utk kawal nafsu makan saja . Risau berat naik mendadak time raya ini 🀣

2y ago

πŸ˜…πŸ˜… syukur la sis.. nafsu tu da ada blk.. yg msh alahan ni susah sngt.. dia pnya memilih makanan tu lain mcm.. penat dia tu x boleh bwa bincang.. byangkn yg rasa lapar sngt, tpi x tau nk mkn apa.. sbab smua x nk masuk..πŸ˜‚πŸ˜‚last2 minum susu je la..

saya masuk 6 bulan baru berhenti. tapi ada jer org bulan ke3 or ke4 dah stop. setiap org berbeza. saya alah pada ubat tambah darah y ada multiple vitamin.

2y ago

sya x mkn ubt tmbah darah tu sis.. sbab pening.. doktor ckp mkn sblm tdur.. tpi tiap kali nk telan tu, muntah balik..πŸ˜… lagipn hp masih ok.. 12.5