17 Balas

anak first 38w1d..pg rase sakit2 kuar tanda g spital da 4 cm. ptg kol 3 cmtu da selamat . yg no 2 40 w.. xlebih xkurg. sakit xsgt tp mgeras je..pg kuar tanda tp sempat anto abg dy g sekolah dlu.. da rasa sgt bru g spital.. pon 4 cm. ptg kol 3 cmtu pon selamat. yg no 3 ni. hrp2 lg mudah la.. 28 w kepala da kat bwh . da terasa nolak2..

sy pula , 38week . sblm serah diri tu seminggu tu mmg ada sakit² dah celah kangkang dan pinggul. Masa serah diri tu , pagi tu masa kencing ada keluar darah . skli doktor check 3cm dh buka. xsampai 3jam masuk ward ,bersalin dah. Sy amalkan jln itik,senaman kegel,naik turun tangga dan ketoketambi. 😅

ank pertama 37w4d. tetiba keluar darah masa nk kencing. lps sejam bru pecah ketuban. pastu baru dtg contraction. layan contraction dlm 3 jam sambil tarik nafas hembus dan teran (ikut tips siti jamumall) alhamdulillah terus beranak normal. agaknya kuat sgt berjalan tu mudah beranak.

ye betul.

Pengalaman saya bersalin tepat 37weeks. Petang tu tiba2 rasa sakit pinggang bila baring hilang kejap. Pastu rasa cam panty basah. Pukul 9.30 malam pergi hospital doktor check 4cm, terus masuk labor room. Selamat bersalin esok zohor.

Tak banyak pun. Keluar sikit sikit macam kita terkencing tapi sebenarnya tak. Tu yang decide nak pergi hospital untuk check. Tak expect kena tahan pun sebenarnya. 😅

saya 38weeks tanda turun darah and contraction kuat . sampai hspital 4cm . naik lb 8cm tp baby taknak turun saya kena czer . awak byk kan berjalan2 exercise insyaallah cpt turun nnty

Tengah tunggu tanda2 jugaa nii.. Harini 37weeks.. Ari2 rasa mcm sengugut.. Kejap dtg kejap hilang... Due 21/4.. Harap baby keluar awal mcm yg sulong...

sama sis saya 37week1day..due 20/4..blum ada tanda2 lagi🤭

awak.bila due

Ikutkan due saya 18/4. Tapi berharap dapat bersalin awal hehe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan