Sakit pinggang waktu hamil

Aduhaii makin besar kandungan makin kerap rasa sakit belakang dan sakit pinggang. Duduk lama tak boleh, berjalan pon jadi lenguh, nak tido pon kadang tak selesa. ๐Ÿ˜ญ Stressnyee.. siapa penah rasa?

16 Balas
Tulis jawapan

saya start 13w saya start sakit belakang. masuk 20w hilang sakit belakang. cergas je jalan, siap lari2 ๐Ÿ˜‚ xkenal apa itu penat. masuk 32w sampai la sekarang, hamboiii sakit belakang kembali, cepat penat, ada buat aktiviti/kerja..maximum 2 jam je tahan. lepas tu muka saya memang minta nak rehat atau, minta izin nak tidur ๐Ÿ˜ญ tak biasa betul perangai macam ni, tapi sebab letih, xtahu nak buat mcam mana lagi dah

Baca lagi
VIP Member

Ni tips lah kalau nak kurangkan rasa sakit pinggang masa pregnant... masa tido malam nti kiri kanan letak bantal tuk support. n better tido mengiring satu kaki diangkat sedikit cm kita peluk bntal peluk tu. Insha allah berkurang...

dah berapa week tu puan? tapi memang macam tu, saya pun tengah alami benda sama. kalau malam tu lagi lah susah nya nak lena, pusing kiri tak kena pusing kanan tak kena. redha jelah mampu huhu ๐Ÿ™

VIP Member

Sebenarnye tu simptom normal yg setiap ibu akan alami. Especially bila dah masuk trimester ke3...Sakit pinggang waktu hamil ni sebab kandungan dah makin besar kan...so dia akan effect ke pinggang

sy 32wk mg lg ketara sakit pgg. lg la sy ad sakit saraf sciatica. dr 3bln dh rse sakit. skit sy 2 kali ganda dr normal ibu-ibu prgnt.๐Ÿ˜… kdg nk bgun plu bntuan n suami sokong utk brgerak.

Saya pun awal2 pregnancy sakit2 pinggang. Then 10 weeks ke atas dah makin ok. Skrg 20 weeks sakit balik. Lagi dahsyat sakitnya tu huhu mampu sabar dan gosok slow2 je

VIP Member

Sekarang tengah mengalami, duduk tak boleh lama. Nanti sakit belakang belah kanan. Malam-malam before tidur husband sapu cream baru lega tidur

VIP Member

sakit paling xsenang ialah masa tidur. time malam lah kita tido nk lupakan rasa sakit. tp still jg sakit apatah lagi sakit kaki ๐Ÿ˜…

Normal sis saya awal2 alah, pastu sengal and sakit dkt pinggang kdg rasa lenguh2 satu bdn , sabar ya ingt demi ank yaa

VIP Member

Normal kot sebab sy dr mula preggy lg dh terasa sakit pinggang sampai la skrg dah 37w... tanya doc pun doc kata normal je tu

4y ago

Sy pn mcm ni sis.. Preg 5bln dah sakitยฒ kat kelangkang.. 6 bln dah sakitยฒ kat ariยฒ.. Dan sakit kat bwh tu.. Tnya dok, dia kata normal.. Yela mgkn normal bg sesetengah org. tp ank 3 org sebelum ni sy tak pernah rasa sakitยฒ macm ni.. sampai la.. 20/8.. 36week 3ari... Subuh dah leaking petang dah bersalin pulak..๐Ÿคญ๐Ÿคญ