geli

Yang korang ni post2 gambar darah ni tak fikir org lain ka?Jumpa dr terus la kalau dah rau ada pendarahan.kan ada dalam buku pink dah kata kalau ada darah jumpa je dr atau nurse..geli la org tengok.. sama juga yang tengah syok post gambar perut korang.. tanya boy or girl..pergi oa scan..bukan apa tau..korang kalau nak kepastian tanya la pakar..kalau sekadar tanya advice boleh la..ni post gambar darah la..gambar janin tak jadi la..mana la korang letak maruah diri dan keluarga korang ni?

20 Balas
Tulis jawapan

Puannn. Jangan marah. Mungkin ada yang tak tahu cara nak hide gambar. Pasal darah plak, pengalaman saya masa first pregnancy dulu, belum sempat buka buku pink. Tak tahu pun pasal darah. Banyak jugak membaca, banyak jugak google. Tapi tu lah bila dah banyak menuntut ilmu ni, jadi blur. Ni spotting ke bleeding ni tak normal ke. Tak tahu nak buat apa bila jadi situasi camtu. Alhamdulillah, pregnancy kali ni, bila dah buka buku, nurse & doktor banyak membantu. Pesan banyak kali, kalau jadi camni terus buat camni, kalau jadi camtu, terus buat camtu. Kita sama sama tolong okay mommy to be ni. Kita tak tahu apa mereka lalui πŸ€—

Baca lagi
4y ago

Yelah betul tapi bukankah rujuk pada yg pakar lebih bagus? Tayang gambar darah keputihan etc kat sini buat apa? Boleh tau ke dia sakit apa? Dah tau keluar darah tak payah post sini pegi je hospital / klinik /kk buat check up. Dari rushing nak post gambar sini tunggu org comment dulu nak buat apa, baru nak bertindak lebih baik terus start kereta pergi jumpa doctor ye dak? Kdg2 benda mcmtu kena ada common sense juga sis. 1) pikir benda yg aku post ni penting ke? Membahayakan kesihatan aku ke? Kalau membahayakan pergi klinik terus. 2) benda yg aku post ni kacau sensitiviti org lain tak? Geli, kembang tekak org lain tgk. Sbb dlm ni ramai ibu2. Mau2 yg tgh alahan teruk kena ulang pi toilet sebab gambar tu. #justmy2cents #sayapunibubaru

Betul la tu 🀣🀣🀣 kadang naik geram jugak sbab dlm app ni boleh kata 1000++ posting soalan yg sama. Cuba rajinkan jari taip dkat ruangan search tu apa yg anda nak cari.. Doctor pun dah pesan, bab kesihatan jgan tanya org awam apa lagi secara atas talian ni. Setiap rawatan @ ubat perlu diagnose secara face to face. Bab rawatan/ubat ni ada SOP sebelum ditetapkan rawatan apa yg sesuai,ubat apa yg boleh.. Ibu2 yg muslim kena ingat, ultrasound pun termasuk dlm kategori aurat apa lagi perut anda tu dah sah2 aurat & haram dipamerkan pada umum. Nampak perut secara tak sengaja tak sama dgn sengaja menunjuk yaa..

Baca lagi

Ada betul apa yg sis ni cakap.. Kita semua kena open bab2 ni... Bila kita rs bdn x ok, ada bleeding pa bagai x perlu di tanya dlm ni.. Sebab bila tunggu komen org, kita x tau yg dlm perut tu jd camna.. Kalau lambt org respond takut lambt g hospital takut jd benda buruk.. Kalau boleh di Selamat kan lg x apa, kalau x dpt diselamatkan menyesal pun x guna dh. Seeloknya gunakan kebijaksanaan akal yg diberikan.. Benda camni x perlu tanya bagai dlm ni, ambk tindakan terus ja ke hospital. Biar yg pakar check dan buat tindakan susulan..

Baca lagi

Btul tu ..stuju sgt..kdg xphm gak jnis suka post gmbar drh2 ni smua.. siap pgg darah lendir2 tu letak kt tapak tgn plk aiyooo..kita yg geli..pdhal nurse pn dh ckp bleeding sikit atau bnyak trus ke hospital..nurse pn siap tulis dlm buku tu lg ha.. ni dh tau risau,dh tau brdarah, smpt lg pegang drh tu pstu amik fon snap gmba.. eee tak geli ke..

Baca lagi

Btol tu. sy jenis yang mudah mabuk drah.. tba2 lalu post janin kluar dgn darah.. Ya allah ya rabbi... satu hari sy xblh tlan nasi.. roti pn xblh nk telan.. sbb ad plak yg post psl warna najis anak dia.. sy mmpu minum jus saje...

Tak salah pun saya rasa berkongsi .. kdg2 blh tmbh pengalaman dan pengetahuan .. best je saya tngok baby bump ibu2 dlm ni comel je membuat kan saya lebih seronok untuk bergelar seorg ibu ..

Maaf.. saya pun setuju.. sbb ada kalanya saya lihat komen dan soalan datang daripada kaum suami/lelaki.. saya kuatir mereka juga melihatnya sekali.. jadi sama2 lah kita berhati-hati ketika post sesuatu di sini..

Apalah gunanya apps ni klaw tak berkongsi ii pengalaman , meminta advice or anything. Senang je tak suka scroll cpt ii. 😊

4y ago

Btl...xsuka scroll laju2..bkn nye wajib jawab..dah ni tmpt org nk share . Rs diri tu bijak abaikan..xyah nk bitter sgt..

Senang je sis scroll cpt2 kalau rsa geli nk tgk , ilmu sorang2 pon bukn sama diorg dpt n fhm.. xyh nk mrh2 la bkn tukang post dgr pon . .

Apa2 pegi klinik.jumpa doc.bukan tanya pendapat orang lain..sama dengan ubat..minta nasihat doc dulu.dah doc bagi tak payah nak was2 bagai