Baby tiada degupan jantung 9w4d

Tadi dah pegi refer pakar, tak ada degupan jantung baby jugak. Haritu scan dkt kk xdk tu yg kena refer pakar. Lepastu doktor bagi tarikh mggu depan utk cuci 😒 kenapa firasat saya still mengatakan baby masih hidup 😭

15 Balas
Tulis jawapan

sis irregular period ke ? sbb ikut pengalaman sye, hari tu bile saya kira hari first day last period, dr ckp sptut nye dah 6 weeks mcm tu. pastu tetiba sye bleeding . so, terus pegi hosp . dr scan guna tvs ckp kantung ada, tapi heartbeat tak ada . so dr suruh tnggu lagi 2 mnggu . bile sye dtg lagi sekali utk scan baby, pun dr ckp tak ada heartbeat lagi . so dye bagi tempoh masa lagi 2 minggu utk kantung jatuh sndiri, kalau tak turun jugak, kena buat dnc . so saya tnggu lagi 2 minggu, kantung tak jugak klua klua . so saya pegi lah appointment yg dah ditetapkan tu kan . dah siap tukar kain pink tu lagi sbb nak buat dnc . sekali dr tu scan lagi sekali, alhamdulillah dah ade heartbeat . cume kat sini saya nak pesan, kena byk byk kan doa sis . kalau betul itu rezeki, Allah swt akan bagi . kalau bukan, kte kena redha ok . sorry yee sbb byk guna perkataan 'so' kat sini

Baca lagi

Sy 6minggu ade heartbeat, masuk 8minggu konon nak bkk buku pink skli scan no heartbeat..sy and suami speechless 😢..refer gov pakar utk second option scan perut and tvs confirm no heartbeat and kantung dh start berkerepot,doc bgi 1 minggu utk turun sndri klau tak kne cuci rahim, sy tkut cuci rahim dan macm2 pendpt sy dgr, tggu mase nak jatuh..tpi Allah maha mendengar doa sy mintak jtuh sndri dan teringin sgt nak tgk dia☺️,btul jtuh sndri semua bsama sama janin buat kli terkhir sy dpt tgk dia syukur sgt2.. klau size janin lbh kurg usia kandungan awk rse takde mlsh yg lain tpi klau no heartbeat mmg tawakal pd Allah shja mintak keajaiban sje berlaku..πŸ˜” semoga dimudhkan urusan awk..sy cerita bdsrkan pengalamn sy.

Baca lagi
1y ago

janin trun sendiri tu x smpai 1 mggu ke, sy jd tkt lar dgr cerita awk sbb 2 hari lagi nk scan dkt pkar sblm nie scan dkt klinik je sy kira sndiri 8 mggu mse tu tp kt scan tu baru 7 mggu 1 hari sy scan npk janin n heart beat tp bila dgr cerita mcm2 jd tkt

doa je yg baik2 tapi dalam masa yg sama redha lah untuk terima kehilangan. sy dulu scan masa 8week kantung kecik tp ada heartbeat. bila repeat scan after one week heartbeat dah tak ada. malam sebelum tu ada spotting masa kencing. refer pakar swasta, pakar bagi harapan sbb kantung tu cantik je bentuknya. spotting hari2 keluar, tak puas hati pegi refer gov. doc scan kantung dah tak cantik, heartbeat pun takde. doc bagi masa 2 minggu. seminggu lepas tu gugur sendiri kat rumah. sedih tu mmg sedih tapi anggap je la itu yg yg terbaik. mungkin kalau dia lahir pun dia tak sempurna ☺️

Baca lagi
TapFluencer

kalau awk nak tunggu boleh je. awk ckp dgn pakar nk scan lg 2 minggu. kalau dlm 2 minggu tu masih takda heartbeat juga, awk kena redha ya. mcm sy dulu pun scan 10w takda, next scan 12w pun masih takda. masa 13w gi pakar scan tvs pun takda heartbeat. so pakar bg masa utk cuci terus atau tunggu lg 2 minggu. sy decide cuci sbb pakar ckp mmg baby tak membesar malah dah mengecut. so sy redha

Baca lagi
1y ago

sbelum nie awk da penah scan ke? ade x heartbeat mse tu?

kalau sy jadi awk, sy akn tunggu lagi 2weeks utk scan lagi, walaupun baby tu mmg xde heartbeat, rahim akan tolak keluar sendiri benda yg x perlu dalam badan kita, n xperlu pn utk cuci d hosp sebenarnya, so dont worry n keep doa yg baik2

sy dulu pergi check,mereka tk scan,tpi main tekan perut...mcm mana nk tau ada ke tak...dh lah tnya soalan yg tk patut..yg lebih parah..nurse tu siap ketawa dgr sy pernah keguguran...hati sy dn husband punya lah sedih..mereka dpt lagi ketawa

1y ago

knp nurse tu ketawa? org tgh sedih dye ingt klakar ke..sy dlu 4x penah ggur..ade skli buatkan sy xpenah lupa ade doc melayu pmpn..dkt hsptl sg buloh..dye blh ckp awk prgnt? lps tu ggur lg?? xmerancang ke?? dye ckp dh la kuat..dpn org rmai plk tu..dpn sy ade cple bwk bby..time tu xde cvid lg..xpkai mask..mmg sy rasa tebal gila muka..malu..sedihh sgt..nsb baik hsbnd tgu kt lua..klau dye ade skli mau kena tumbuk dktr tu🀣 otw blek dh jauh dri hsptl bru sy bgtw dye smbil ngis huhu

awak sabar dl.sy ada pengalaman 8w bby ada kantung je ,klinik kata suruh ref hosp gov nk d&c ,tp suami xsetuju suruh tunggu,ngam 12w sy g bukak buku pink sbb perut still membesar,bby sihat....dh 9thun skrang.

ikut kata hati awak dlu. Klau rasa ada. Mcm sy 13w bru nampak jantung baby. Mungkin baby awk kecik lg tu. Insha Allah semoga rezeki awak dgn baby ada.

assalamulaikum hai mummy semua..saya nak tanya normal ka period datang waktu baby 5 minggu...

TapFluencer

bgtaw la doc...mungkin boleh tunggu dulu..tp klo lama2 bahaya pada awk la..jangkitan kuman