Puasa Semasa Pregnant?

Sy gdm on diet & low hb Pregnant week 17 Alhamdullilah semalam first day puasa penuh.. Cuma puas jugak tahan sampai bebuka..Syukur..Tapi pukul 1 da rasa lapa sgt2..pukul 2 hilang rasa lapar..sambung puasa..pukul 4 ke 5 memang rasa tak larat sgt2..husband da suruh bbuka..tp rasa kuat lagi..pujuk baby banyak kali suruh bertahan..teruskan puasa masak semua smpi lupa rasa lapa dan tak larat tu..lepas berbuka tu makan banyak jugak sebab mmg lapa sgt2..solat terawih dgn husband time tu rasa mengigil, berangin, berpeluh dan macam nk pengsan..risau sgt2 dgn baby..sy ada beli mesin glucometer tu..sbb gdm kan..lepas 2 jam makan sy cek 12.2..Ya Allah..takut sy..malam sy tdo baby sy mengeras dan sakit perut..harini sy bangun tdo sy cek lagi darah sy 5.3 before sahur..masih tinggi..jd sy amkk keputusan tidak puasa pada harini..sy risau anak sy x dapat zat yg sempurna..memang sangat sedih sy rasa..macam tak sempurna ramadhan sy..pagi td solat subuh dengan husband sy nangis sbb tak dapat puasa..tp sy doa Allah mengantikan kesedihan sy ni dgn kandungkan anak yg soleh dan sempurna..itu membuatkan sy sgt bersyukur..sy memilih untuk anak sy..walaupun sy belum tgk dia..sy sgt syg dia..pengorbanan seorang ibu..

14 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Suami tak galakkan puasa masa saya kandungkan bayi pertama kami tahun lepas. Sebab saya pun jenis hb low. Pernah jugalah rasa macam nak pitam walaupun tak puasa ๐Ÿ˜…. Ikut badan sis. Andai tak mampu jangan paksa diri k โ˜บ๏ธ. Semoga sis dan bayi terus kuat dan kekal sihat. Allah tetap beri ganjaran pahala puasa untuk sis apabila sediakan hidangan berbuka untuk orang berpuasa. Baikkan Allah ๐Ÿ˜Š

Baca lagi

Sya dh masuk 21 weeks skrg ni sis..sya pun gdm on diet..2 hari ni sya mmg pose..kelmarin pun sya buka byk sikig sbb lapar kan..alhamdulilah sepanjang pose dgn selepas berbuka x de lg hypo,hyperrs@ rasa nk pitam..hrp2 la d permudhkan utk sya dan baby..esok baru sya x pose sbb buat bsp..semoga sis juga d permudhkan semuanya..โคโค

Baca lagi
VIP Member

Sy pon gdm. Dktor xkasi pose. Mmng xgalak puasa tkot jd mcm ni la bile lapar bebuke mkn skli bnyk terus gula tinggi. Bahayaa. Dan mommy gdm mmng xboleh klo hypo dan hyper. Dua2 bahaya sisss. Anak tkde gantii. Puasakan boleh gantii. Islam tu kan mudah. Preggy mommy mmng diringankan dan xwjib puasa pon.

Baca lagi
Post reply image

jgn amik risiko sis... elakkan lah berpuasa awal2 pregnant ni.. Allah, takut sy.. sy lapar sikit je sy dah takut kandungan jadi pape.. lagi pulak sy ni jenis lapar manjang, kalau tak makan mcm menggigil badannya.. awal2 husband dh pesan tahun ni tayah puasa.. boleh ganti nanti lepas bersalin...

Saya 32 weeks gdm on insulin dan anemia.. Tanya doktor.. mmg tak digalakkan puasa sbb takut risiko darah beku dgn hypo or hyper.. mmg syg rasa tinggal puasa.. Nak buat mcm mana.. Nanti ganti jela lepas bersalin.. Jangan ambik risiko.. Anak tiada ganti..

4y ago

Saya baca dari pengalaman org mcm tu laa.. Nanti baru nak try tanya doktor.. Takpe laa janji baby sihat je.. Aamiin..

Sis gdm x digalakkan puasa sis. Doc kan dh pesan if ada tnda2 hipo mcm tu buka terus. Sy pn ada gdm, tpi alhamdulillah msih btahan lg. Cuma kalo cuaca tlmpau pnas, sy mudah haus and letih. Tpi ni dh 2 hri cuaca redup, sy xrse penat sgt.

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-2003035)

Saya 18weeks mmg xpuasa.. Sbb sya xdpt air akn mngigil2 dan nak pitam..sy sygkn anak sya sbb tu sya xbrpuasa.. Xpe kita bleh gnti puasa kmdian sis... Apapn pkir bby tu dlu yea.. Bby prlukn nutrien sckupnya utk mmbsar...

Eaa.. Sabar ea.. Saya pon husband xbg puasa sbb tkot jd apa2 kat kndung.. Dia pergi kerja. Saya dok sorg plk. Family jaoh.. Klaw jd papew nnti meyesal xsudah..

Saya pun bertahan puasa. Risau jugak takut sesuatu terjadi. Nak tenangkan hati call nurse bertanyakan hal ni. Alhamdulillah setakat ni baby stabil