Mommies semua, normal ke bila kita makan tapi, lepas tu mual, macam nak muntah. ada x yg mcm ni?

selalu sangat macam ni, asal makan je, makanan masuk, terus mual.

Mommies semua, normal ke bila kita makan tapi, lepas tu mual, macam nak muntah. ada x yg mcm ni?
20 Balas
Tulis jawapan

sama la..saya na masuk 10 weeks...makan terus muntah or dah 1/2 jam muntah..susah makanan na betahan dlm perut..walau makan sikit..lepas makan kena duduk dulu..kalau lepas makan terus bangun..auto muntah πŸ˜‚ 19/5 cek up berat turun 3kg..skg xtahu lah turun berapa kg pulak πŸ˜†

Alhamdulillah saya skrg dh kurang dlu awal preg alah xleh mkn nasi ke bskut ke just blh mkn laksa bhun maggie mcmto ja... skrg dh nk msk 5month kurang sikit alahan tu... tp ada jgak saya mkn asam untk krangkan alahan... ambil bila prlu ja

sama la saya juga mcm tu. mak kata makan kuantiti sikit sikit tapi byk kali. jadi skarang saya makan sikit je pastu mual so tak jadi muntah sebab sikit je. nanti lapar mkn lagi 1-2 suap

sama laa 😭 bila dh masuk 7weeks ni mual dia tu lain mcm 😭kadang2 tu smpai nangis sbb tk larat asyik muntah tapi perut lapar sngt2 .. dengan sy gastrik lagi .. makan buah je mampu

Saya Pown Begitu Juga .. So Saya Hadkan Pemakanan Saya .. Jangan Makan Terlalu Banyak .. Saya Start Masuk 3rd Trimester Baru Macam Nihh .. Sekarang Saya Dah 35weeks(8Bulan) ..

normal. bila nk muntah tu Sy stop mkn. mkn sikit. pastu bhnti. mkn lagi. kalau Cuba hbskan nnti semua hbs keluar ke mangkuk tandas la🀣pas muntah lapar lg

3y ago

aa'aa. saya pun sama. sllu je macam tu. asal makan je, mual. πŸ₯ΊπŸ₯Ί

Sama lah. Ada makanan tertentu je nak makan n ikut tekak. Sy tak makan nasi 3 minggu. Rasa menyampah tngok nasi n tak boleh kunyah n telan pun..

sy dr awal kehamilan smpi sy nk besalin 37w 2d pd 30/12/20 pn mual muntah....nk besalin pn nurse bg ubt tahan muntah...alahan truk

sama lh.. sy masuk 6 bln pn still rasa mual, nk muntah lepas makan.. nk baring pn x kena, duduk pn xkena.. xtau nk buat cm mna lg..

3y ago

i feel you sis...😒

biasa tu...awalΒ² pregnant mmg cmtu.. kadang dah 2nd trimester pun kdg mual...pastu muntah... tapi xsekerap 1st trimester...