Sentiasa Risau

Saya sentiasa risau baby okay ke tak. Kalau boleh saya nak checkup tengok baby okay ke tak setiap minggu. Macam mana pregnant mummies yang lain tenangkan diri ya? Btw maybe sebab pkp ni tak busy sangat so asyik fikir n risau je. Saya preggy 13 weeks.

10 Balas
Tulis jawapan

Sye mula2 pun mcm tu tapi member2 selalu suruh fikir positive je. Jgn fikir yg bukan2 nanti boleh effect baby. So sye pun always fikir positive Alhamdulillah skrg dah ok. Buat mcm biasa je. Tak layankan sngt risau tu. Cuma jaga diri & mkn mknan yg berkhasiat πŸ˜„

sama.. saya pun macam tu .. nak pulak saya x ada alahan apa semua .. saya selalu terpikir yang baby sy okay ke.. tapi kawan sy selalu pesan kakau boleh pikir yang baikΒ² dan selalu zikir supaya hati kita tenang dan jauhkan dari gangguan fikiran yang x elok

VIP Member

Same like me.. sy first pregnant... Selalu terfikir baby okey x... Nak2 lgi skrg nie kn puasa... Sy still jer puasa mcm biasa.. bru around 3 weeks..

Sy beli fetal doppler. Slalu check heartbeat baby kalau baby kurang gerak ☺️ dengar heartbeat dia tu bru la boleh tenang hati nie 😁

4y ago

Sy beli kt shopee je sis

Tgk /read/study pasal kandungan ikut week pregnancy melalui google atau youtube. Kalau kita tgk benda positif otak jd positif

Kena positive thinking. Cuba ckp2 dgn baby. InsyaAllah smue ok.. Berharap pada Allah.

sis beli fetal heart Doppler. boleh check heartbeat baby dengan kerap .

VIP Member

Same lh.. tp sy think positive, ambk inisiatif slalu ckp2 ng dia..

VIP Member

Leka kan diri dengan main phone ke, papelah & fikir baik2 je

VIP Member

Sentiasa pkir yg bby baik2 je dlm perut ni