29 Balas

Sama laa sis dgn saya tapi tulaa 2 hari lepas saya check up berat badan turun sekilo 😂 ingat naik sebab memang makan banyak.. Ye pagi, ptg, tgah malam.. Ingat nurse nak marah pasal berat badan terlebih.. Rupanya kurang 😂

Macam sy pulak,berat naik bila tengah menunggu hari,asik lapar. Tp sy banyakkan minum air kosong,kerapkan makan tapi kuantiti sikit,malam² sebelum tido minum kelapa muda. Coz minum kelapa pun kenyang bagi sy 😁😅

VIP Member

Makan dalam kuantiti yang sedikit dan gizi yang seimbang. Saya amalkan oat, kurma,buah epal sebagai snack. Ia memberi sy ketahanan yang lama. Tambahan pula saya masih menyusukan sikecil saya.

Saya pun sama mcm sis..smpi 3x mnm gula sbb berat cantik sgt naiknyaa hahhaa..tp xsngkut gdm pun..da msk 8ke9bln bru la ok brt naik 1kg je klu x sblm ni comfirm 3kg sebulan xkrg hihi🤕

TapFluencer

Sy makan byk mna pun berat itu2 jak .. 45-47kg , xpernah lebih xpernah kurang ... sepatutny ad perubahan , naik 3kg ke , ni xda pulak ... pdhal sy ni malas nak gerak sgt , hahaha

Saya pulak selama morning sickness dari 2 bulan sampai 4 bulam berat saya 44-45 tapi masok je 5 bulan berat naik 48 teros nurse bising suruh diet

Cari beras diet. .klu dekat sabah 5kg arga dlm 30 ringgit. .kly xsilap nama dia beras perang. . Garenti rasa makan tu mmg akn berkurang. .sbb lain sikit rasa beras tu..

Lapar makan jee 😝 Kita makan utk dua org. Mereka apa tau 🤣🤣 Tapi dah 7 bulan keatas cntrol skit2. Tkut baby besar.. Kakak sy pesan camtuu 🤭

Waalaikumusalam... Saya pg Nasi, tghari Nasi, mlm Nasi. Tapi berat Naik x byk. Huhu.. mkn byk dah ase. Skrg 31 week, total baru Naik 4.5kg...

Samalah dengan sy. Xbley buat apa. Sbb tu sy akn spare kn roti atau apa2 makanan tuk hilang kan rasa lapar. Kalau xmkn, xbley tdo.

😂 sy selalu masa terimester kedua sampai kena GDM 😂... selang sehari kena check bp.. skrg control makan 😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan