31 Balas

Bagi baby kerap susu badan, if susu bdn x byk ikhtiar cmpur susu formula, jgn bagi bby byk tido,Jgn mkn jamu, jgn byk letak halia or lada hitam dlm mknn brpantang . Semoga bby dan ibu cepat sihat.

Mandikan dgn air rebusan daun belimbing. Jemur dkt matahari (yang pagi dalam pukul 7-8) dlm 5 minit. Mak saya bg anak saya mandi air rebusan tu. Dua kali mandi elok dah

Kerapkan menyusu badan je sis..tu je petua sebenarnya..baby saya 45 hari baru hilang kuning...macam2 dah ikut petua.. tak jalan.. last2 breastfeeding je

Farmasi ada ubat kuning juga sis..... Ermm... Ada juga pakai daun peria yg dah dijemur dulu.. Ataupun jemur baby tu... ☺️Tu saja yg akak tau..

Bykkn bg bby minum susu bdn.. Byk dia popoo kuning hilang cept itu la doc htj ckp dgn saya.. Dulu ank saya tinggi jgk tp x la sampi kna admit

Kerap kn bg susu baby sejam sekali spya baby kencing dan berak dgn kerap utk buang kunung tu

Bg baby susu sejam sekali, elakkan makan bende panas,halia,lada hitam,kunyit,susu kambing

Kerapkan menyusu sis.. kerap susu, kerap juga dia kencing dgn berakkan kuning nya tu

VIP Member

Waalaikumussalam..kalau sy,hny kerap menyusu shj..monitor kencing n berak dia

VIP Member

atau mak bidan kakak sy ,suruh tepek gel lidah buaya yg asli kt dahi baby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan