Hb tak naik

penat laa nk telan ubat (Zincofer) makan macam mana pun hb x naik2 … emm punya laa siksa nk tahan muntah ingat berkesan laa tp x naik2 stresssssw😭😭😭 makan buah jambu kerang mcm2 penat dah

51 Balas
Tulis jawapan

saya pon ade masalah hb and susah naik tapi lepas saya doublekan pengambilan zincofer dlm sehari and makan kurma 1 atau 3 biji cepat je naik.. lagiΒ² before checkup tu pastikan malam and pagi tu ambik double zincofer and makan kurma.. kurma paling cepat naik kan hb..

2y ago

try maltofer.

Dulu kawan saya hb low gak, dia try mkn ikan bilis, brokoli, daging, telur, ubi kentang, jambu batu, buah oren, buah delima, horlicks dan byk lagi la.. Sy x ingat.. Tapi alhamdulillah hb dia naik.. Cbe la try awk..😊 Mana taw kot2 naik hb.. In Shaa Allah..

Try ambil maltofer sis, sama la saya zincofer muntah apa pun takleh go. Saya makan maltofer&buah jambu kadang ambik maltofer kunyah dengan air jus alhamdulillah hb sampai sekarang ok maintain dari 8 ke 12 lebih . Try laaa. Moga dipermudahkan aminnn 🀲🏻

saya dari 9.6 naik 10.1, amalkan gulsan pati delima satu/dua sudu tiap hari. maltofer saya makan dua biji sehari. kadang kadang saya makan kacang pistachio. sminggu sebelum checkup, saya elak kopi teh milo choc. saya jenis kurg makan sayur/buah.

Saya pun ada masalah hb hari tu. Saya amalkan makan jambu batu setiap hari, makan buah kurma & Hari2 minum air sunquick tanpa gula alhamdulillah hb kembali normal. Air sunquick & jambu batu sgt2 membantu.. Sis boleh cuba ya

cuba try obimin pluz.. boleh beli kat farmasi.. dlm tu ada omega sekali.. dan kandungan vitamin dlm tu tggi dari vitamin lain.. trylah sekotak dn tgok hb awk ok x.. try mkn ubt vitamin waktu mlm senang.. lps mkn boleh rehat..

2y ago

wahh x pernah dgr obimin pluz.. baikk nanti saya try ye tq sisπŸ˜‡

Sy tanya doc boleh tak makan iberet pagi dan zincofer malam. Doc cakap makan lebih dose pun x menjadi sbb badan kita hanya menerima beberapa je zat ubat. Sama mcm vitamin c ada kadar dose die yg badan boleh serap n terima.

boleh cuba minum jus delima, satu sudu pagi satu sudu malam sblm tdur, inshaAllah hb naik.. jaga makan jugak, jarak antara pengambilan ubat dan mknn kena jaga , itu yg paling penting

2y ago

Kita beli gulsan hb naik alhamdulillah makan mcm tu je guna sudu dgn tukar iberet sebelum ni obimin dgn zincofer tp x jln makin turun

saya kdg2 lupa mkn ubat, tp bila consume susu frisomum, hb sentiasa maintain. susu frisomum mmg sesuai utk org anemia kurang sel darah merah. tp seeloknya jgn skip mkn ubat yg doctor prescribe ye.

kadang tu ubat tak sesuai puan macam saya makan zinkofer ada effect rasa mual , pening dan hb drop je then saya minta misi tukarkan ke 4jenis ubat tuh .. alhamdullillah elok je hb sampai 29w