Kecewa

Nak tumpang adik bradik sendiri pun kena hina... Sbb da sarat 8bulan 1minggu. Adik sendiri MENGHINA cakap "KO TU PERUT DA BESAR, NANTI TAK MUAT KERETA AKU!" ape yg Mommies akan rasa kan klu di tmpt sy? Nak pegi gathering sama2... Duit sy die minta. Tp nk tumpang kereta die kena hina pula. Sy tak drive kereta sebab sy takut sorg2 da sarat 8bulan. Sy pakai Honda. Adik sy pakai myvi. Tp tak sangka pula sampai adik sendiri boleh cakap mcm tu. Berkira dgn kakak sendiri. Tp duit sy pandai plak minta Rm150.

11 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Xpyh bt baik sngt sis... Kalau mcm tu perangai dia... Tumpang naik keta je pon... Siap minta duit lagi.. Sepatutnya dia berterima kasih akak dia baik n siap bagi duit lagi....nie x siap hina lagi... Bnyak2 bersabar sis... Insyaallah satu hari nnty dia akan sedar dan berubah...

5y ago

Tq sis.... ๐Ÿ˜˜

sabar sis.... ujian masa mengandung tu... jgn pikir buat tres diri... kalau org kg saya ckp kita jgn banci org nty anak ikut mc org kita benci... tu org tuaยฒ dikg saya ckp lh.. apa pun sis bnyk besabar ya... semoga dipermudakn urusan sis nty..

Baca lagi
VIP Member

Kalau adik saya, saya memang lempang. Kurang ajar dengan kakak. Kalau dia rasa orang keliling dia menyusahkan, sepatutnya dia kena sedar siapa yang menyusahkan. Sabarlah. Elakkan dari berjumpa dengan dia, takut puan yang tertekan.

5y ago

Btul la tu kak..

kalu la sy.... duit pun sy tak hulur dh..lepas tu sy terus cancel.gathering bodoh piang tu. kalau sy mmg tak akan hadap dh org mcm tu even adik sendiri. baru bertemu buku dgn ruas..sis mmg akak yg baik..

5y ago

๐Ÿ˜‚

Minta balik la duit yg adik tu minta dan ckp laa " kalau tak sarat mcm ni, tak denya la nak tumpang kereta kecik sempit ni ".. Mmg preggy jiwa mudah tersentuh sis,..

5y ago

Husband sy balik kje mlm pkul 10. Sy rasa mcm rugi klu sy pegi lewat sbb sy da bayar kan. So ingt kan pegi awal boleh la nk pilih cake birthday n KFC ke or makanan kt mall utk tapau ke hotel. Then naik kt rooftop tu lepak minum depan swimming pool. Tp sy da terlepas cakap dekat adik.. "tak minta maaf, akk tak nak pegi" Sy rasa mcm di pergunakan. Sbb die kata tak nak minta maaf. So sy pun buat kering hati Je la. Sbb da slalu die buat mcm ni, kali ni sy nk tgok die minta maaf Atau tidak. Die tak minta maaf, sy tak pegi dan tak kan bg duit kt die. Klu nak duit, minta maaf dulu.

Maybe dia gurau je tu... its ok sis..banyak bersabar..aku terok lagi kena maki kakak aku.but tht time i fikir pasal kandungan saya..kena banyak bersabar

5y ago

Nasi da jd bubur pun. Kami da gaduh teruk. Die call sy sampai menekan sy. Pressure sy on call yesterday. Then kt whtsapp pun die siap ckp "Aku tak kan minta maaf" its OK.. Lepas ni sy beringat la, adik bradik pun mmg tak boleh pakai. Jenis nk memperguna kan org for money. ๐Ÿ’ต๐Ÿ’ธ

Klu tu lah adik akk, mmg pelempang dh sggah kt pp die tu... Apo mcm tu... Huh

5y ago

Btul kak. Slama ni sy byk bersabar dgn perangai die. Kali ni da melampau2 Sgt. Hina Sgt ke kalau perut besar mengandung ni? Sampai tak muat kereta die?. Belum jd kaya raya da berlagak. Sbb tu la Allah swt tak bg die kaya agak nyer jenis lupa diri

It wont always be this way... hang in there and be strong.

Alahaiiiiiii....jahatnya mulut adik sis...

5y ago

biasa la siblings ni mulut main lepas ckp..anggap ja adik tgh bergurau๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Sabar sisturr .. tabahkan hati mu