Berat badan naik

Nak tanya.. Macam mana nak kawal berat badan ye? Berat saya naik mendadak. Minum air gula first okay je. Tapi doktor suruh minum air gula kali kedua jugak. Next week kena pi klinik selang sehari check BP, urine test ngan berat. Ibu2 ada pengalaman tak?

14 Balas
Tulis jawapan

nampaknya kita mengalami masalah yang sama puan ๐Ÿ˜‚ , saya pun sekarang kena cek bp selang sehari dan urine test .. bp saya ok , urine pun ok takda masalah cuma berat je takleh nak kawal , dah ikut makan macam saranan doc pemakanan tapi taktau lah masih naik juga ๐Ÿ˜ฃ ada juga buat senaman sikit untuk keluarkan peluh , petang2 tu saya berjalan2 keluarkan peluh tapi masih tak turun2 haiss , yang saya pelik dulu anak sulung berat pun naik mendadak juga tapi takda pulak nak cek tekanan bp dan urine test bagai ๐Ÿ˜… berat saya cecah 110kg masa melahirkan anak sulung pastu slow2 saya turunkan dari 110kg -89kg .. tup2 pregnant balik tahun 2022 daa tak jadi nak turunkan berat hahaa .. dugaan betul ๐Ÿคฃ misi siap pesan nanti lepas bersalin kena kaw2 la awak diet dia kata hahaha .. sabo je lah

Baca lagi

Saya anak sulung naik 20kg takde gdm. Anak kedua ni lepas 4 bulan tiap bulan naik 3kg, 7 mths minum air gula sangkut gdm. 2 weeks sebelum minum air gula sya dah start on keto diet dah, determine tak nak naik berat lagi, cari je recipe 'keto diet,' semua takde carbs, takde sugar. Banyakkan protein, fiber dan natural fats je sis, itu cara utk kawal berat. Elakkan makanan carbohydrate (bread, pasta, mee2, nasi (kalau boleh minimize), kuih muih, tepung2, kek2) dan manisan (apa2 saja minuman manis yg contain white sugar). Skrg sye dah masuk 29 weeks belum naik kg lagi. All the best sis๐Ÿ‘๐Ÿ‘

Baca lagi

Jangan makan nasi selepas 8pm awk. siang pula makan nasi ikot timing. jangan amik nasi bersenduk senduk. amik satu senduk stengah je. pastu jangan minum air yg bersusu. banyakkan minum air masak. kalau selalu rsa lapar , beli la kudap2 mcm roti atau biskut. tp makan jgn smpai perut penuh ๐Ÿ˜…

Sama la dgn saya sis. 5 bulan aritu berat 73kg je, ni msk 6 month tba2 naik mendadak 77kg. Sy tkjut sgt, lagi la nurse trs bising ๐Ÿ˜‚ Saya rasa sy xmakan pun banyak. Makan mcm biasa mcm sblm ni .. Mnum gula lgi utk kdua kalinya ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜ฐ

1y ago

sama.. ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ risau ni minggu dpn nak jumpa nurse lagi takut berat naik lagi je. hari tu dh kena warning dh

sy pon 24w berat naik 3.5 kg๐Ÿ˜… nurse ade bgthu sebulan max naik 2kg je.. xbole lebih.. lagi dua minggu nurse sruh dtg balik....air gula kali kedua sy da minum... ghisau jgk ,, harap xminum air gula kali ke tiga๐Ÿ˜Œ

Sy anak 1st nak 23kg. 2x mnum air gula tak sangkut. Anak ke 2 faktor umur kot. Dah 6month, Baru naik 2kg,mnum air gula skali dah sangkut gdm on diet. Skang diet, makan nasi skali sehari je ๐Ÿ˜…, kurang kan gula.

Baca lagi

saya berat naik mendadak . masa 28w nanti kena minum air gula kali ke 3 kalau berat masih naik berlebihan ๐Ÿคฆ now masih 25w . result yang first n second okay je walaupun berat naik mendadak

2y ago

Saya pun sama, berat badan naik byk. Jom jadikan buahยฒan sebagai kudapan waktu lapar dan elak mkn pd tgh malam.

sebulan sy naik 4.5kg..skrg kwl kuantiti kabohidrate,gula,elak mknn bergoreng,fast food,.makanan manis2 smua ambil sikit2 je..skrg under control..dua mggu berat naik 1kg..

saya pun mcg tu dah nk 2 kli minum air gula ,,mula prnel tu 48kg sekarang 32w 58kg misi pun bising ๐Ÿคญ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

next week pon Sy kena minum air gula psl sejarah keluarga mak ad kencing Manis.