Hb makin low

Hi mommies, boleh share mcmn nak naik kan hb? Sy dah amalkan makan bayam, daging, kerang semua, still tak naik jugak. Zencofer pun dah 2 minggu tak skip makan. Pada 9.7 turun 9.2. Macam mana ya? ☹️

36 Balas
Tulis jawapan

makan hati ayam dan bayam hijau/merah.. hati ayam dlm semggu mkn 3x jak then mix dgn syur bayam.. then time mlm mkn ubat iberet.. mkn ubat iberet ni time nak tdur n msti mkn lepas 2jam lepas mkn then sleep.. hri2 bt mcm ni smpi tarikh jmpa dktor conform hb naik smpi 11.. sbb sya pn ada mslh hb jtuh smpi 9.. lpas sya bt smua ni without skip, hb skrg dh naik smpi 12 dh sis.. yg pntg disiplin dri sndri tu pntg utk baby πŸ˜‡

Baca lagi

sy amalkn minum air mutiara as syifa..sblum ni hb sy 10.6 10.8 skrg 11.7 lpstu sy kena GDM pulak mse pregnant ni..Alhmdulillah bacaan BSP ok doc kata..sehari sblum nk buat BSP sy minum satu botol..kebaikan air ni dia seimbangkn bendalir dlm bdn..Alhmdulillah..skrg sy consume mnum air ni je..

Makan minyak kelapa dara..sy thalasemia carrier..hb mmg 8.1-8.6 sahaja...smlm check hb sy naik 9.4...rasa mcm keajaiban berlaku..tp nurse tak paksa utk hb naik..sbb sy mmg bermasalah..kalau boleh naik lagi...alhamdulillah..

2y ago

baru buat blood test utk cek talasemia. tp xdpt result lg. risaunye

pernah jadi mcm ni pada diri saya.. at last, doc advise suruh makan iberet dua kali shari . then baru la naik bila dah masuk 3rd trimester ni. try tanya doc dulu ya kalau nak cuba, saya bagi pendapat je😊

Saya sebelum ni hb asyik 10 je. Nurse ada bagi new obimin dan iron tablet. Makan 2 biji pagi iron dan 2 biji malam iron. Tapi tetap tak naik. Sy cuba minum susu awwa susu kambing. Alhamdulillah naik hb. .

Makan jambu batu,kismis,kurma , buah naga...buah-buah yang kaya vitamin C. Masa saya mengandung dulu pun hb rendah tetapi usahakan dengan banyak makan sayuran dan buah2 tersebut, alhamdulillah hb naik.

1 hari berapa banyak dose ambik ubat tu? td nurse ajar amalkan minum dgan air limau, orange juice. kurangkan intake, kopi, milo, jarak kan minum susu dgan makan ubat tu

4y ago

Klu mnum dgn sunquick bole ka sis?

VIP Member

beli buah delima bland, saya pun bnyak kali hb low dari 10.9 turun 10.6 lpas amalkan jus delima alhamdulillah naik 11.5 nurse pun happy klau tak kena bebel πŸ˜…

Sy mkn zincofer sblm tido.. Pg mnum susu kambing dan antara waktu pg n mlm minum susu kurma..Alhmdulillah hb nail drp 11 ke 12.6.

Semak semula cara mkn, mkn semasa perot kosg, elakkn mkn dgn susu, penyerapan lebih bgus kalau mkn dgn jus oren