Hye mommy.. siapa first mom mcm sy ? πŸ™‹ Saya buntu macam mana ya nak basuh baju baby πŸ˜‚

Hye mommy.. siapa first mom mcm sy ? πŸ™‹ Saya buntu macam mana ya nak basuh baju baby ? πŸ˜‚ Rendam dgn air panas shj ke atau boleh guna softlan ? Atau ada sabun tertentu untuk basuh baju baby ? Due sy 8/10 jadi nak prepare brg baby siap dlm bag..

31 Balas
Tulis jawapan

I rendam je dengan dettol . Lepastu rendam dengan sabun . Kalau rajin perah la , tapi i tak suka baju anak cepat renyuk and nampak lusuh kalau perah . So i perah ala kadar and jemur terus . Kalau malas tu , basuh guna mesin , tapi satukan semua dalam kain net , supaya takde la nanti mitten atau sarung kaki dia hilang sebelah la , tali barut sangkut kat mesin la . Macam macam hal πŸ˜‚

Baca lagi

Masa preggy dgn perut boncit angkat baldi air berat. Rendam dgn air suam dgn sabun khas. Perah pastu sidai. Sume sendiri. Dah kering siap iron. Lepas beranak, sume sumbat dlm mesin. Iron? Tah, malas hahahaha tp masih asing semua. Sabun basuh baju baby, sabun basuh botol, peralatan sume. Semoga part ni tak malas hahaha. Tp sampai bila nak asing ek? 2 tahun ke?

Baca lagi

Saya basuh guna tangan guna sabun khas baby dan tak terlalu perah . Org tua cakap kalau basuh mesin atau over perah perahan air baby suka mengeliat . (Tak sure fakta atau mitos) Tapi pernah sekali basuh mesin masa pregnant , yes anak memang suka mengeliat mcm lembik tengkuk .

2y ago

sy pkai sabun biase jew basuh guna mesin..Alhamdulillah bby ok xad geliat truk kulit die pn xad msalh ..in sha Allah guna jew kemudahan yg ad jgn sshkn dri..

Basuh je Pakai mesin. Tapi pilih mode delicate. Kalau x Nnty Baju kecut/rosak. Sbb kulit baby ni Kita taktau sensitive atau x dgn Sabun. Try Sabun baby dlu. Dulu saya sebelum beranak rajin basuh tangan. Dalam pantang semua campak dalam mesin basuh 🀣

basuh tangan tu sbb elakkan bacteria dr mesen tu kadang2 sbb kita guna dh bertahun2 kan tak tahu apa yang tertingal dalam tu, sbb mil sy pun suggests beli sabun khas dan basuh tangan jangan guna mesen kulit baby sensitif macam tu la lebih kurang

Sy pkai je mesin basuh tp bubuh sabun khas yg utk bayi.. lps tu sy dry guna dryer setting baby care.. klau sikit tu guna yg mesin basuh mini yg beli kat shopee tu.. yg selalu kita tgk org china guna basuh stokin depa pa semua tu πŸ˜…

basuh mesin pun boleh.. yg penting jangan guna sabun basuh baju biasa kuat sangat sabun tu tuk kulit baby.. sama ada guna softlan, atau guna detergen baby, mcm2 jenama ada.. nappikleen, anakku, pureen, fiffy bagai sume ada..

Baca lagi

ada jual sabun khas untuk baju baby sis. saya pun first mom,due date kte pon sme. saya rendam dgn air suam + sabun baby, then bilas dgn air biasa. sidai baju sy x biar kne straight dgn panas,letak bawah bumbung je ampai nya

basuh je ngn mesin sis. nnt da bersalin xsempat, xlarat da nak basuh ngn tgn. asalkan pakai sabun baby. anak 1st mmg over rajin nak buat keje renyah. da 2 3 anak mana mau nye πŸ˜…

2y ago

hahahah setuju kite sama... dari anak dlm perot lg basuh baju pakai mesin ok je anak mengeliat.. hihhi.. pastu anak sy pon ekzema mule2 tu tktahu laa ke ruam skg alhamdulillah licin dah kulit dia. tp dia kulit sensitif..

Sy mls ritu sis sy pakai mesin je guna detergent khas baby ada jual kat bhgian bby selalunya, pastu kalau sikit je bajunye sy pkai tgn je, lepastu semput🀣