Puasa pada 6 weeks

Hai assalammualaikum semua.. sye nk tanya.. sye bru pregnant 6 weeks.. ok ke utk sye berpuasa?

7 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

yg penting niat puasa fardhu Ramadan tu. Puasa itu wajib, diharuskan berbuka jika ada mudarat pada diri/ kandungan. ok tak ok, belakang cerita. Dapatkan nasihat doktor. jika mudaratkan diri, buka puasa, ganti puasa pada tahun hijri yg sama. jika bimbangkan kandungan, buka puasa, ganti puasa dan byr fidyah pada tahun hijri yg sama. Mcm saya, sahur jam 5.45am. jam 12 dah berbuka sbb sy ada GDM dan saya tak tahan teruskan puasa. Doktor pakar & doktor yg pantau saya tak menggalakkan saya berpuasa sebab dah ada jadual pemakanan dan sedang sarat hamil ni. Boleh jadi ancaman hypo dan bacaan gula tinggi pada diri saya jika tidak makan ikut jadual pemakanan.

Baca lagi
2y ago

samalah kita.. 😁 redha

rataΒ² family saya tak galakkan puasaπŸ₯Ί.. 1st puasa tahan sampai pukul 10pg ja. bila lapar sikit auto mual nak temuntah. disebabkn saya ada history miscarriage dn chemical pregnancy plus ttc1y. Jadi saya amik langkah berjaga ja ,takpelah bayar fidyah asalkan baby sihat InshaAllah. Semoga Allah permudahkan urusan kehamilan kita ya. Selamat hingga melahirkan

Baca lagi
2y ago

Kalau mcm tu sye pon x bagi awak puasa.. hahhaha.. xpe lah janji baby sihat awak pon sihat.. semoga segala urusan kite mengandung dan melahirkan di mudahkan Allah.. take care mommy ❀️

TapFluencer

Klu xde morning sickness, boleh cuba puasa. Klu xlarat, bbuka. Blh ganti. Boleh rujuk disini https://muftiwp.gov.my/en/artikel/al-kafi-li-al-fatawi/1868-al-kafi-434-hukum-perempuan-hamil-berpuasa

Sy dr dh pesan siang2 puan tak boleh puasa sbb sy ada morning sickness yg sgt teruk jdi die tk bgi puasa langsung 😌😌

VIP Member

Wajib puasa, tak larat atau takut mudarat mak anak baru diboleh berbuka .

VIP Member

Saya harini 8w, setakat 16:31 masih berpuasa, tp perut dah masuk angin n mula mual πŸ˜…

2y ago

sye dah muntah2 terus buka puasa.. 🀭

sy berpuasa je wlaupun kndungan sy skrg 6weeks 3days☺️

2y ago

ad jgk alahan sis...batukΒ² xleh bau org menumis bau wangiΒ² sikit aihhh peningg pastu mula start loya tekakπŸ₯ΊπŸ₯Ί