berat badan

check up smlam.nurse ckp brat bdn sy brmasalah skit.sbb sy dri 3 bulan mngandung mcm tu laa, mmg check sebulan dua kali.. Then,, smlam brat bdan sya dari 48.9 mencecah 50.8 (dlm tmpoh 2 mnggu) .huhu.trpaksa laa jumpa doktor.xboleh ehh brat sngt? Haha.dktor bg ceramah pulak.haha..sruh kontrol mkn ..mkn skit .klau msih meningkat sgt ,nnti minum air gula(seram) .first time preggy,sruh mnum air gula pulak tu..haha..tapi mak sy tngok sya krus saja..ingatkan gmok pulak titew haha..dlu msa morning sickness brat sy trun beberapa kilo..skrg dh bebas,kemain ngap sja.haha..nak tanya laa,klau berat berlebihan msa preggy ni,apa ksan pda bby?hehe..xfham la pulak.ingatkan,klau brat naik cmtu,bby ok laa.mmbesar kot.haha..tulah,sbb first time..hehe..susah hati la pulak kna control mkan..mami smua,share la pnglman korang hehe

22 Balas
Tulis jawapan

Sy mengndung nak msuk 5buln.. Berat badan sy 91.30 ahahaha.. Nurse bgii nasihat sruh jaga mkan then rajin begerak(setiap pagi) mcam menyapu, cucii piring or benda lain2.. Selain jngan angkat berat.. Sy tuhari khamis lalu temu janjii tuk mnum gula dan ambk darah.. Yaa allah pnya laa manis.. Semanis2 gula yg biasa kta belii tuk tuang air panas... Manis lgii gula yg nurse bagii kat klinik.. Klai kurng jenis yg suka mnum manis2.. Lgii bgus korng bawa air sejuk cmpur ngan air gula mang sedap laa tpii yg x biasa ahahah kmu akan rasa gak tuu..

Baca lagi
5y ago

πŸ˜‚

Dulu saya dari 47kg terus naik ke 52kg..masa tu 16weeks.. Nurse kate sepatut nya hanya boleh naik 500g setiap bulan.. Week ke 20 saya kene minum air gula tapi alhamdullilah tak ade kencing manis.. Rupe nya naik sebab babies twins saya yg berat.. Skang dh 64kg dah week ke 33.. Badan still nmpk kecik tapi perut yg kedepan n kaki membengkak.. Sebab kan twins saya kene 2 kali minum air gula.. Nasib baik tak terlebih gula.. 🀭🀭

Baca lagi
5y ago

Owh..thniah dpt bby twins

Sy awl2 hamil berat xnaik, turun lg ada..masa 13w sy scan doc ckp baby ok saiz pn mcm 14w..bla da selera mkn naik byk smpai 2.4kg dlm masa 2mngu..nurse xbising just ckp nt kna mnum air gula..baru2 nie check up turun plak..πŸ˜„..Scan baby masa 24w doc ckp smngat berat dia mcm dh 25w...jd kdg tue berat xnaik baby berat naik dan prkmbngan ok, ok la...

Baca lagi
VIP Member

Berat naik mendadak memg bahaya. Boleh jemput macam2 penyakit tambah2 tengah pregnant ni. tak salah makan memanjang sbb lapar tp makan la makanan yg sihat jgn ler hantam fast food or nasi memanjang πŸ˜… makan cukup sekadar hilangkan lapar bukan pulun sampai dua tiga pinggan 🀣 sy so far Alhamdulillah dh 5bulan lebih, berat baru naik 2kg hehe

Baca lagi
5y ago

Hahaha.. .everytime lapar sisπŸ˜‚

Saya pun berat naik selalu.. stress betul skrg dah 33 weeks.. nurse asyik bebel haha aduh stress betul nak bt macam mana selera makan bertambah..huhu setakat ngandung dah dua kali dah kena minum air gula..takde masalah apa pun. Yg jadi masalah makan berselera sgt Smpai berat naik haha

Bukan sebab hal berat tu sis. Doc risau kalau mendadak naik, ada sign of diabetes sebab memang common org pregnant kena. Hal nya bukan sebab gemuk @kurus. Tapi sebab berat naik mendadak. Kalau xsilap, berat supposedly naik 500gm je sebulan bila pregnant

Ipar saya naik berat 5kg dalam masa 2 minggu hahaha terkejut nurse terus refer doktor πŸ˜‚πŸ˜‚ saya ni masa bukak buku 47kg, then alahan punya pasal berat turun 8kg. Skrg 30 weeks berat 47kg. Sebulan naik 1kg je. Sebab tak lalu makan nasi lagi huhu

Sy pun sama berat bdn naik mendadak.. Ms awl pregnant alahan truk turun 5 kg.. Abis ja alahan kja nk mkn ja.. Sekali g jumpa nurse trus kna bising sbb sbln naik 4 kg... Bln ni nk kna minum air gula utk kali ke 2...

sy 24tahun, wlaupon berat turun, ttp kne minum air gula jgk. alhamdulillah, ok je. mula2 seram jgk sbb ramai ckp xsedap smpai muntah. tp sy minum rse mcm air sirap tlbih gula je.. yg sy dpt tu xde flavour

Saya pun sama haha skrg dah 29 minggu. Berat tiap bulan mmg naik 2kg hahaha . Dah minum air gula 2 kali. Alhamdulillah ok je. Cuma doktor buat pemantauan. So 2 kali seminggu kena pegi klinik

5y ago

Hehheh semoga semuanya baik baik saja dan dipermudahkan urusan