Bila waktu sesuai untuk checkup?

Bila ya waktu sesuai pergi checkup kat KK/Klinik/Swasta lepas check sendiri UPT positif? Kandungan anggaran 5weeks

8 Balas
Tulis jawapan

Sy masa dah check upt sendiri terus ke KK confirmkan pregnancy. Lepas drpd tu, ikut flow yg nurse bg. Mcm sy masa confirmkan tu dah 9w so terus boleh buka buku pink. Sesetengah KK, kalau masih awal, dia akan suruh dtg masa lain, waktu kandungan dah besar sikit.

5y ago

Terima kasih respond soalan. I see lama juga tu... Saya detect awal pregnant. Sebab period lewat 5 hari.

Checkup bila tahu sendiri dah pregnant. Nanti dorg akan bagi ubat 😊😊 Boleh jaga kandungan dengan elok. Seeloknya waktu pgi tanpa breakfast ye. Takut urine test tetibe dia detect diabetes. Tak pasal2 minum air gula. πŸ˜…Minum air kosong banyak2.

5y ago

Baiklah.... Saya usahakan... Terima kasih respond soalan..

VIP Member

Ikut tempat sis. Kalau saya, pergi buat buku masa 8week tapi kk bagi tarikh awal bulan 8. Mungkin sebab dah full kot.

5y ago

Terima kasih respond soalan. Itu lah minggu ke 5. Baby masih lagi sebesar biji bijan...... If lewatΒ² checkup risau pula kandungan..... Itu saya tanya tu. Excited nak checkup pun ya... Sebab baby first...

Mostly 5w klu scan mybe nmpk kantung saje. Better tnggu 7w then scan insyaAllah dh boleh nmpk heartbeat bby.

5y ago

Baiklah. Terima kasih respond.... 😁

Sy dlu scan swasta masa 8w, dh nmpk kantung & heartbeat pe smua.. buku pink buka sblm 12w..

5y ago

BaikΒ². Terima kasih atas perkongsia..

Sya buka buku 5minggu...😊.. lps scan dkt swasta dn buka buku di klinik gov....

5y ago

Nasib baik sy dpt klinik desa yg ok dn nes yg ok.

Pegi awal2 pun boleh sis. Nanti nurse akan arrange date utk buka buku pink.

8 week-12week

5y ago

Terima kasih atas respond soalan. Ohh macam lama lagi tu. Tuan punya badan dah excited dah nak checkup.... 😁