CB tu memang tepat ke?

tu CB ngan test kit yg biasa..sy dah g scan ary isnin ari tu .tp doc ckap tak nampak apaΒ² pon .doc ckap mybe awal kehamilan bawah 5w...dekat CB 2-3 dah...usia kehamilan berapa yaa kita da boleh scan n tngok kantung babyy ?

CB tu memang tepat ke?
19 Balas
Tulis jawapan

Sama macam sy sis, CB result 2-3 maksudnya kandungan dlm 4-5 minggu sebab excited sy pergi scan swasta tk nampak apa cuma rahim tebal terus refer KK doc syak ectopic ( kandungan luar rahim ) scan 3 kali atas dan tvs scan bawah pun tk nampak , refer pulak HSI, doc sana pulak scan pun tak nampak, mujur tk kene tahan wad. Repeat lagi scan HSI still tk nampak kantung. Sedihnya rasa. Balik rumah dengan perasaan hampa n sedih. Selang bbrapa hari tu sy positif covid, berganda sedih n stress, dalam masa sama tu keluar darah fresh n spotting coklat sampai habis kuarantin pun still ada. Alhamdulillah sy di beri kesembuhan, g check kk doc tanya nampak tak, ada degupan jantung kelip2. Kandungan 8w. Menangis waktu tu jugak depan doc. Alhamdulillah. Doc ckp mungkin terlalu awal sy scan, sb sy excited. πŸ˜‚ semoga di beri keajaiban ya sis. Jangan stress.

Baca lagi
Post reply image

Benda ni dia ikut bila persenyawaan tu berlaku kan? Tapi setakat ni utk agak2 berapa minggu tu cb agak tepat la..and doc pun cakap maybe bawah 5w, cuba cek balik kertas rujukan cb tu. Kalau keluar 2-3w Maksudnya kandungan baru dalam 4-5w, mcm lebih kurang yg doctor tu scan je. Awal pun dah boleh je Kalau nak pergi scan, cuma leceh kalau xnmpak kena repeat plk after 2minggu. So nasihat Sy Cuma kalau puan jenis kandungan mmg takde masalah/risiko, xpernah keguguran, xspotting/bleeding boleh je tunggu until 8w baru gi scan balik.

Baca lagi

Saya scan dpt tahu pregnant haritu waktu 5 weeks, dah nampak kantung dgn bijik kecik dah. Tapi depends pada org sis. Ada org dah nampak awal. Ada yg lambat sikit dlm 7/8 weeks baru nmpk kantung dgn janin. Time tu dah ada heartbeat dah, takpe sis tggu lagi 2 mggu okay, scan balik nantiπŸ‘πŸ»

Tahniah sis 1st day last period bila https://chat.whatsapp.com/D2YoMYjnX8e1lC1skBLeaW Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2022 πŸ’Ÿ Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat ☺️

Baca lagi

biasenye memanh mcm tu pon sebab jadi dkt saya dh test πŸ€— pergi scan xde pape tapi rahim tebal sngt so doktor memang kata ni mengandung cume awal sngt so pegi lps 2 minggu Alhamdulillah dh ade and 8minggi dh ade janji dan jantung.. saya doakan awak dipermudahkan segala urusan

Betul lah tu. CB ikut minggu persenyawaan. Means 2-3 minggu selepas conception dari tarikh subur. Tambah 2 minggu dari 1st period sampai hari subur. Ikutkan mmg kehamilan dalam 4-5 minggu. Memang awal lagi nak tengok. 6-7w nnt boleh scan balik yee

2y ago

owh. baru tau yg CB nie ikut minggu persenyawaan..

sya check dgn clear blue ni lah dia kluar 2,3..usia kandungan dlm 4 minggu?scan tak nampak apa..masuk ward scan tvs,bru nampak kantung sebesar biji saguπŸ˜…repeat scan 2 minggu..dh nampak heartbeat baby(7minggu)alhamdulillah...

saya first hamil memg check klinik swasta time tu w5. lepas gugur. kandungan kedua saya tunggu w8 terus baru check. kalau kk w5 tak layannya. dia akan suruh datang w8/w9. kalau nk check juga kene pegi swasta.

Saya scan week 4 dan 5 masih kosong. Week 6 baru nampak kantung kecil. πŸ˜‰ doctor scan awal sbb tkt ectopic. Syukur bukan ectopic. Skrg dah 19 weeks

mse sye pegnen awal2 hrituu sbelum nak scan sye minum air byk2 bg nak trkencing. utk memudahkan nmpak kantung babyπŸ˜