first baby

today 15 week...dri start preggy until now x da rsa loya2x morning sickness mcm kwn yg sma preggy..n bila start bby tndang2x prut..excited nk rsa bby main dlm prut??

20 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

sy dh 29wik 1 days..alahan ms peknen..dia juz mcm bnyi2 nk muntah je..hehe..tp xmuntah..terjeluek je lebih..๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†โœŒ..esp ms bgun dr tdo..ms gosok gg or lepas mkn....nk msk mcm ms bujang n awl2 kwen mmg xleh nk bau pape mskkn...bau smuanya busuk๐Ÿ˜….... dr awl peknen smpai skrng..husben yg msk sediakn smua..tuk bekpes..lunch n dinner.. tuk lunch..awl pg dh siap an..tggl pnskn je ms lunch... .๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…..wlaupn kekdg rs brslh sbb dh sushkn ncik husben nk siapkn memcm..dgn dia nk g kje lg...tp dia kata dia njoy n hppy dpt msk tuk wife dia.. dgn syrt..smua dia msk n menu dia plih wife kne mkn xleh bg xcuse xnk mkn๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…โœŒ..sbb dia kata nk bby n maknya sihat ikut diet yg spttnye..hehe..alhmdulillah .....bg sy pula bby kick ms 20wik...lmbt skit rs kicknye..hehehe..skrng xpyh ckp..trlebih kick..kekdg rs senak perut d buatnye..hehehe..๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†๐Ÿ˜† anyway..take care mummy2 smua... mg sntiasa dlm lindungan Nya..aamiin..aja2 fightimmโœŠโœŠ๐Ÿ”ฅ๐Ÿ”ฅ๐Ÿ”ฅmg smua mummy2 kat sini sht sntiasa dan dpemudahkn segala urusannya nti..aamiin

Baca lagi

Tahniah puan... Saya masa preggy anak yg 1st langsung tak ada alahan...Preggy kali ni agak teruk jugak alahan..sampai tak boleh makan apa yang dimasak sendiri.. Memang membeli aje lah...huhuhuhu...kembang tekak tengok menu yg dimasak sendiri...huhuhuhuhu... Ni jarak anak 1 st & anak 2nd(yang tengah preggy sekarang) 7 tahun..Rasa tak sabar nak rasa momentsยฒ baby menendang... ๐Ÿ™ˆ๐Ÿ™ˆ๐Ÿ™Š๐Ÿ™Š

Baca lagi

alhamdulillah sama lah saya takde alahan masa mengandung . mula mula pun tak tahu dah mengandung sebab macam biase je takde loyaยฒ. now dah 27 weeks 5 day . baby start tendang perut masa 20 weeks and saya start rasa baby bergerak dalam perut masa 19 weeks . ni merupakan anak first saya huhu tak sabar nak tunggu dia keluar .

Baca lagi

sama mcm saya tga 7 weeks ni xda alahan apa kkdg jd risau pulak tp mgkin fmly sy jns cmtu kot xda alahan sgt ada pun skit2 je. cuma sy skrg nk mkn msak rgkas2 je xnak bersantan sgt kkdg rs nk mkn lua je sbb masak je nk mkn xbrapa lalu tp ksian suami nanti habis duit ke makan lua pulak gagahkan dr jgk mkn bila masak sndri ๐Ÿ˜€

Baca lagi
5y ago

hehehe sama macam saya sebelum ni.. tak suka betul masakan bersantan. pastu mmg nak makan luar je tekak ni hehe.. Alhamdulillah sekrang 23 minggu dah.. makan pun tak demand sangat dah hehe

Untung sis xde alahan.. Sy tahu je prgnnt terus ada morning sickness xblh bau itu ini.. Nasi ape pn xblh masuk.. Alhamdulillah now dh 23week..alahan smua dh ok.. Dr ckp dpt rsa bby gerak depend pda perut kita, klu kulit perut tebal lmbt sikit rsa, klu kulit perut nipis cepat je rsa..

5y ago

inshaAllah, aamiin

sy pun genap 15 minggu 1 hari dah hari ni. mesti due kita sama kan sis. sy pun takde loya2 atau morning sickness mcm orang lain. semua dapat kat husband. ada kawan kata seawal 16minggu boleh rasa, ada juga yng lewat hingga ke 20minggu. tak sabar kan.

Alhamdulillah best nye saya 21weeks kadang still ada muntahยฒ . betul 19weeks dah dpt rasa if baby bergerak ๐Ÿ™Š๐Ÿ™Š tibaยฒ rasa terkejut sbb bby gerak ๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜

untgnye xde alahan.. nak rasa gak mcmne xde alahan.. saya 1st bby smpai skg 3rd bby sme alahan.. saya pun 15week.. takde lg bby gerak xsbr tgu gak ape pin thniah

5y ago

tahniah jga puan...smga bby pn sihat smpai la mlhirkn๐Ÿ˜

untung la sis . sy start tahu sy preggy . trus loya mabuk . nk baring je . muntah je . smpai xde isi nk muntah dh . skrang baru 8week . hmm .

5y ago

sme..xlaratt....

Sama sis sya pun anak first tak da morning sickness... Biasa anak first lambat rasa kick tu sya 23weeks baru rasa heheh... Now 32 week's