masalah air kencing kotor

sya ada masalah air kencing kotor.... doc cuma suruh minum byk air.. tp masalah nya air kosong xboleh minum sbb mual asyik kena minum air manis je.. ada apa2 cadangan dan pandangan?

28 Balas
Tulis jawapan

Hi😊 You can try taking plain yogurt (contain the best source of probiotics and good bacteria) or Progutt (a probiotic capsule, once a day) to help boost the growth of good bacteria around β€œthat area” and to help with future prevention or recurrence of a UTI. Also, drinking lots of water plays a big role in the process of healing 🌸 Hope this helps mama! Take care

Baca lagi

Air manis xelok. Even kita kurangkn gula or susu. Mcm mna pon kena minum air masak sis. Sy mula2 dlu mmg xlalu mnum air masak. Air manis pon xmnum. Jenis xminum air sgt. πŸ˜… Kalau xblh telan air msk, sis beli air minuman dlm botol besar tu, boh dlm peti ais. Bg sejuk. Kalau ada coway, mnum yg sejuk. Sy buat mcm tu. Alhamdulillah. Boleh telan. Xrasa loya sgt tekak.

Baca lagi
5y ago

Betul. Minum yg sejuk. Sy pun mcm tu dulu. Minum air sejuk. Baru xloya

Pengalaman sy pernah kencing kotor..sy bgtaw nurse sy taklepas nak minum air kosong..minum je muntah..nurse bg cadangan cuba mkn buah tembikai banyak2..sbb tembikai byk air..dan bila kita mkn tembikai kita akan kerap kencing jadi ia akan membantu masalah kencing kotor ni..sy cuba amalkan alhamdulillah sy berjaya..sis mungkin boleh cuba cara ni

Baca lagi

Saya pernah kena mse first pregnant dlu. Azab sgt bila kena kencing kotor ni. 5 mnt skli ketandas rse nak kencing tp air kencing x keluar. Doc suruh mnm air barli.. sye amalkan. And Alhamdulillah mmg menjadi. Tp sye kena mnm air barli yg sejuk. Klu x sejuk x blh telan.. yang pntg less sugar

24 Aug sy positive GBS Test kali kedua..doc whtsapp semlm 26 Okt tiada lg jangkitan kuman. Alhamdulillah Mula2 kena.. sy kerap amalkan minum air barli Skrg seminggu sekali jer tapi mesti minum Barli bersifat anti bakteria..mencegah jangkitan saluran kencing Doc inform sy

Baca lagi
VIP Member

Sis minum air masak sendiri ?.. klo iye, try minum air mineral .. sbb berbeza dgn air masak biasa .. byk minum manis mmg akn kena kencing Kotor .. paling tk best kencing manis .. so baik sis pelanΒ² kurangkan minum air manisΒ²

Klo sy kurg suka air manis.. Makan bawa air manis ttp mau air masak juga.. Air manis buat rasa2 je... Alhamdulillah sy xde kncing kotor.. Tp sy kerap kncing smpai 1 hari 4 5 kali tuka spend..

Sis kena paksa diri jgk. Sbb kencing kotor ni effect pada bby. Air manis lg aktifkan bacteria sis. Minum air masak byk2. Air suam or air dlm peti ais pun okay.

VIP Member

Sis cuba masak air barli, letak gula batu sikit. Saya minum tu, kencing kotor hilang. Air kosong dulu saya tak boleh nak minum sangat sebab nak muntah

air sejuk peti ais potongkan lemon .. jgn letak gula pulak πŸ˜… buat mcm air detoks tu .. takde la rasa loya sgt .. saya buat mcm tu