64 Balas

Tak baik macam tu sis.. kena jujur la.. diorang cuma buat kerja diorang je yang akan menanggung sakit apa2 effect dari menipu ni kita tau.. lepas ni control makan.. kencing manis ni sangat bahaya pada sis dan baby.. kalau diorang membebel pun untuk kebaikan kita jugak so nak tak nak dengar je dan ikut saranan doctor dan nurse.. jaga kesihatan sis.. sayang baby tu, ramai lagi yang nak baby tapi tak dapat sampai bertahun2 macam saya lepas hampir 4 tahun ttc baru lekat... saya bersyukur sangat dan saya ikut je apa nurse cakap sebab saya ingat lagi betapa strugglenya saya dan suami dulu untuk dapatkan anak ni.. ingat sis jaga kesihatan dan ikut je cakap doctor.. kalau diorang bising tadah je telinga sebab itu untuk kebaikan kita dan anak.

VIP Member

Better berterus terang dgn doktor. Sbb penyakit kencing manis tuu akn jd mslh bila nk bsalin nnt. Naik berat yg mdadak pn akn ade mslh juga. Sy baru2 nih dlm masa smgu naik berat 1.5kg. So, skrg sy dlm pemerhatian doktor sbb doktor bimbang akn ade mslh mse nk bsalin nnt salah satunya terjadi sawan mse tgh nk bsalin. Jd sy nasihatkn awk utk berterus terang dgn doktor demi keselamatan awk & baby dlm kandungan awk. Mmg doktor akan marah tp tpaksa laa tahan telinga 😅 Sy doakan semoga semuanya selamat & dipermudahkan. Take care ya.

Knapa sis tipu.. kene pantau sis takut jadi pape dlm kandungn.. sis kene amik darah betul2.. kene control makan.. nurse mmg akan bebel sbb dia nk tngk tahap kesihatan kita.. dlm masa yg sama kita kene jaga pemakann semua kalau nk baby sihat.. darah bsp tu kene amik betul2 sis.. tk bole tipu2. Nnt doktor akan pantau.. doktor ada bgtau saya kalau mak ada kencing manis risiko baby byk.. kemungkinan bayi besar n bole meninggal dlm perut.. semoga sis n baby sihat.. jgn tipu lg ya

tipu tu boleh tp kne kawal,displin diri habis2an la.. no air manis no dessert no segala mcm bnde manis . nasi pn skli sehari sesenduk . mlm mkn biskot tawar dgn air kosong. mkn sayor lebih salad. buah jgn amk byk sgt . myb dia tipu sb tk nk stress. yla ibu stress baby pn stress .. sy kdg pn stress juga . da kawal abis2 pn . da buat byk kje tk tdo ptg pn. kdg hati ni meronta2 nk rasa itu ini. tp igtkn kt otak ni baby lg sebulan je nk klua . so tahan je la.. ap blh buatt

tak syg nywa sendiri xpe puan..tp syg skit anak dlm perut tu..puan tahu x kencing manis tu blh turun pada ank puan yg baru lahir tu tau..sy bkn takutkan puan..sy ada kencing manis jgak time pregy..tak pernah nak tipu sbb doc bgtau ape keburukan pd bby..smpai melahirkan anak sy kne tahan 24jam..untk doc hspital tgk ank kne x kencing manis tu..jgn amik mudah yer..syg anak tu skit..permikiran cetek..mcm ni mak pun ada.

ya allah x elok laa mcm tu..better terus terang je.masa2 mcm ni sis lebih baik fikir kan kesihatan ank dlm kandungan tu..kalau awk buat mcm ni mcm awk x sayang kan kandungan awk.maaf kalau terkasar..tp tolong jgn penting kan diri.time pregnant kandungan kita la yg paling penting..aaihhh mls la nk taip panjang2.tp ingt ank tu amanah allah jaga la sebaik nye..mcm diri kita jugak.done bebel

Sy sekarang 34week ,,berat naik 3.4kg dlm 2 mnggu,, hari2 dokter suruh cek kencing dn tekanan darah,, syukur cek hari ini semua okey,, 1 mnggu juga balik2 ke klinik.. Baby ke2 sy dlu ank pertama pernah jg tipu nurse,, sbb hari2 jln kaki,, masa tu ank pertama kencing kotor,, nurse pun tipu blk dkt dokter konon2 klien nya blk kg,, padahal mls sda klien p ambil test kencing

Jangan cuba palsukan maklumat ya awak sepanjang mengandung. Sangatlah berisiko utk awak dan baby yang dikandung. Utk kencing manis, boleh baca dalam buku pink tu apa risikonya. Untuk berat badan berlebihan naik pun tak boleh ya. Lepasni jangan buat macamni. Semoga dipermudahkan untuk awak. Nurse dan doktor akan pantau awak jika ada masalah tu semua.

Sya setiap minggu naik 4.5 berat..pastu minum air gula ada gdm rupanya..sebelum ni x pernah kena pun..wlau pn susah nak gerak sampai pukol 10 mlm ,sya usaha juga sebb baby tu nyawa terbesar sya..sya lebih pentingkan bby sya dripda nak tipu.. mmg agak.rumit lah juga sorang2 nak g cek. Tpi apa yg dktor ckp utk kebaikan diri sndiri dan bby . 😉😊

Pelik pelik je awak ni.. Benda gini pun nak menipu dah kenapa 😂 tipu ni mesti nak sedapkan hati sendiri je kan takut sangkut result hahaha dah tipu lepastu sendiri risau hahahaha kelakar je.. Tak payah lah duk menipu dah sis oi, tak bawa kebaikan pun tipu benda benda ni .. Mudarat diri sendiri dengan kandungan je masa depan nanti

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan