Deria Bau

Saya first time pregnant . So takde pengalaman . Dengar2 or baca dari google je . Kalau pregnant memang deria bau tu kuat kan?? Contoh bau makanan . Tadi suruh husband beli soto . Bila dah beli , tak boleh bau pulak . Kuat sgt bau sup dia mcm nak loya . Dua hari lepas pun sama . Suruh husband beli tomyam ,lepastu tak makan pun . Nasib husband memahami last2 dia yg makan . Sape pernah alami mcm ni??

31 Balas
Tulis jawapan

Sy lg teruk tk bleh bau mulut suami.. tak busuk pn tp tk bleh bau walaupun dia baru lps gosok gigi ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ perfume dia pon sama.. padahal sy yg pilih perfume tu utk dia.. eh dan2 skrg bau perfume tu mcm tak menyenangkan plak.. hahahahaha kalau makanan, beras basmati je la yg sy anti.. yg lain stkt ni bleh bau n telan..

Baca lagi

same la biase sy tiap kali mngndung memg xade alahan tpi mgndung kali ke 4 ni mrase alahan.....tgok dapo dgan bau minyak masak...mkanan berminyak bau bunga cengkih....xbleh langsung sup2 pun xbleh trime tekak.....ni dh msuk25week...bile alahn truk hilang....cume bile mkn ikan meloya rase kat tekak xhilang2๐Ÿ˜ฃ๐Ÿ˜ฃ

Baca lagi

Pernah dear.sy konon2 nya nk minum air farm fresh kurma skli minum bau lembu๐Ÿฎ.susu farm fresh n susu tepung sy xleh minum bila nk minum je bau lembu.๐Ÿ˜‚.cheese apa2 dari sumber tenusu semua bau lembu๐Ÿ˜จ. Jd oleh sbb xleh minum susu telan lah pil kalsium.๐Ÿ˜

Sy...kdg rasa nk sgt mkn tp bila dah beli x bole nk makan bkn x nk makan...sejak pregnant ni dah 12 minggu x pernah masak๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚alahan bauยฒ minyak bauยฒ ikan,ayam...masa awalยฒ haritu asyik mkn roti canai tu je yg bole nk telan tupun kdg sekeping x abis๐Ÿ˜…

5y ago

Sy pn dh dekat 2bln gantung kuali...bau menumis, bau nasi masak sume xle...nsb bek suami jenis reti msk, tp bila dia memasak kita kena dok luar umah la ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…...

Anak 1st, saya OK. Anak 2nd, x suka bau laki sendiri. Dia blum masuk rumah, saya dh bleh bau ๐Ÿ˜‚ Anak 3rd, x suka bau tmpt kerja. Hahaha Anak 4th, bau char kuey teuw mmg bleh buat kepala pening. Pdhal hari2 buat sos char kuey teuw utk berniaga

Baca lagi
5y ago

setiap anak lain2 ea ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Sya sepanjang mengndung ni, xblh lngsung bau or tgok kdai mamak.. msti muntah .. ada 1 hari tu smpai pengsan, sbb ternmpk kdai mamak.. tp sya strt ada slera mkn, kndungan 5 bulan.. bru ok.. but kdai mamak still kna jauhkan diri

5y ago

yg ni kelakar . hahahha mcm2 kann

Biasalah..sy pun slalu mcm tu..apa yg kita suka bau jadi x suka..beli shampoo wangi2,sabun semua xleh bau..tak tau yang mana ok,makanan mmg tak boleh bau..sampai kepit hidung dengan penyepit baju ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

sy pon sama.. tp yg paling kuat bau suami xboleh tahan sampai nk muntah pening.. tp suami makin kuat dengki klo sy ckp sy suka bau badan dya, suami makin duk dekat dn suh cium.. nasib badan dapat suami kuat dengki..

5y ago

kelakar . hahaha mcm2 rupanya time pregnant ni kan

saya masa awal2 pregnant tak boleh bau tumis tumis kat dapur . nanti rasa loya n pening kepala . tiap kali mak saya masak jer nanti saya lari dok kt ruang tamu sorang2 , tak tahan bau punye pasal ๐Ÿ˜‚

5y ago

jadi pelik bila pregnant kn pdahal bau tumis2 la yg sedappp lagi2 klau mak yg masak ๐Ÿ˜†

Sy masa 1st & 2nd trimester tak blh bau daging dgn bau wap nasi. Teringin nak makan daging black pepper, bila dh masak, rasa loya dgn bau daging, buang mcm tu je , husband nk mkn pun sy tk bg ๐Ÿ˜‚

5y ago

Sy pun xblh hidu bau wap nasi..huhu