Takde tanda-tanda

Saya dah 38 week tapi masih takde tanda-tanda nak bersalin , kena pergi hospital ke untuk check atau macam mana ye ? Risau sbb ni adalah baby first.

19 Balas
Tulis jawapan

Sy dh 39w 5d dh pun xde tanda2 sis...anak no 3.... insyaallah jgn risau sis baby masih belum nk keluar...xperlu pergi hospital nnti diorg suruh blk selagi xde tanda2 nk bersalin...ni pengalaman dh ank 3org ni...😊😊 Yg penting pantau pergerakan baby dan check mingguan di klinik...

4y ago

Sama2... 😊

Tarikh due bila? Selalu cek pergerakan anak ye... Jika anak kurang bergerak, iaitu kurang dr 10 kali dlm masa 12 jam, rujuk dgn doktor. Tp klu anak gerak ok, tunggu appoinment yg akhir. In sya Allah, xde apa2. Selalu lh berdoa semoga semuanya dipermudahkn Allah...aamiinnn

4y ago

Due 4/7 . Alhamdulilah pergerakan baby okay . TqπŸ₯°

VIP Member

Saya due 25/6..belum ada tanda nak bersalin..hahaha..hari2 cakap dengan baby bila nak keluar ni..25/6 ni ada appointment lagi..harap semua urusan kita dipermudahkan..

4y ago

Aamiin .

Sama la, saya due 3/7 anak ke ke3 Sampai skrg blum ada tandaΒ² nak brsalin.. Risau dah ni. Skrg dah 38w 3d, 23hb ni ada appomnt lg dkt kkm.

4y ago

Saya 3/7/2020 jgk.. Anak 1st.. Smoga dipermudahkan urusan kita semua 😘

VIP Member

Skrg ni tiap week dah checkup kan....nati blh cek dkt kk je kalau risau ..slagi awk xsakit nk bsalin spital akn suruh blk jgk

4y ago

Dkt kk boleh check bukaan eh ?

Sy dlu anak first kena induce time 39 weeks sbb air ketuban tak ckup. Kena continue je follow up dgn doktor dlu selagi tak due.

VIP Member

Sama. Sy pn dh 38weeks blm ada ape2 tanda jgk. Sy cuma follow up di klinik smgu skli utk check jantung baby.

4y ago

Semoga dipermudahkan πŸ₯°

Kalau sis dh 40w@dh smpai due date tp still xde tanda baru sis prgi hospital ..

Saya dua anak bersalin 39weeks 😁 jangan risau baby masih seronok duduk dalam perut 🌹

4y ago

Risau lebih sikit sbb takde pengalaman ☺️

sama 38w jgk..xde tanda lg..tggu jela kot..sy mgu dpn ada appointment lg..awk dh xde ke..

4y ago

23/6 ni ada appointment lagi