beza mengandung anak lelaki dengan perempuan..

Sapa tahu beza mengandung anak lelaki dengan perempuan...saya dah ada 3 org ank prempuan..skrg tgh hamil ank ke 4...kalau boleh saya nk la yg kli ni boboy pulak...ada org ckp kalau kt perot ada garisan tu baby boy..betoi ka..boleh x bgitau spa yg tahu...

27 Balas
Tulis jawapan

Baby girl : perut lebar, sampai ke pinggang n pusat ke dalam. Baby boy : perut membesar ke depan n pusat terkeluar. Saya skarang pregnant ank yg ke 3 (33 weeks) which is baby boy. Ank 1st n 2nd is a girl. Pada Saya bab cara mkn Manis or masam or garisan hitam dekat perut xboleh tentukan jantina baby.saya anggap ianya mitos n keinginan. Masa pregnant ketiga2 anak pun saya ada garis Hitam dekat perut n Saya mmg alert dgn perbezaan fizikal badan. Stiap org akan lalui phase simptom yg berbeza2... cuma kita berserah je pada Allah sis coz dia yg berkuasa tentukan jantina baby.

Baca lagi
VIP Member

Perut kat garisan tu bukan menentu jantina baby.. perut garisan tu kalau dah penuh maksudnya dah nak bersalin.. kata orang laπŸ˜‚ saya dah ada pengalaman mengandung anak laki dan perempuan.. kalau perempuan perut kelihatan bulat penuh seperti bola.. kalau boy,perut kita bahagian bawah agak penuh manakala bahagian atas kosong😊 itu pengalaman saya la

Baca lagi

keadaan perut..masa anak 1st girl,mmg dr blkg nmpk pregnant..kembang ja..utk kali ni, suami org 1st yg scan πŸ˜‚..dia yakin boy sbb dr belakang, saya xnmpk pun mcm pregnant. tp bila dpn, perut lonjong je.n bila doc scan n buat detail scan pun mmg betul lelaki. kat tempat kerja pun kwn2 kata lelaki..

4y ago

Kalau boy memang body nampak ramping dari belakang sekali pusing depan haaa henkoo mak buyung mariiiπŸ˜‚πŸ˜‚ kalau pregnant girl perut bahagian tepi penuh,perut bulat macam bola..comel ja bulatnya

VIP Member

Susah nak beza preggy boy or girl, sbb setiap org pengalaman tu berbeza2. Bab garisan kat perut saya mmg takde langsung baik preggy boy or girl...tapi sy prnh cuba buat test urin pakai serbuk soda bikarbonat sbb nak tahu jantina. Utk seronok2 boleh la cuba

Saya rasa garis tengah perut tu tak menentukan jantina baby sis tapi orang tua cakap bentuk perut . Haritu sepupu saya tengok perut terus dia cakap baby boy ni then scan memang betul baby boy . Kadang orang tua dulu dulu dia pandai tengok bentuk perut 😊

Yup btol klu ada garisan bby boy.. Pengalaman sy mngndongkan kedua2 anak lelaki sy spnjg mngndong nk mkn masam..tp lg srg gegurl nk mkn manis2 je xm cokla ngn buah termsuk la bby gurl sy skrg yg dlm kandungan.

Sya 3-3 boy,MMG suka sangat makan daging ayam,, feberet..mkan masam2,xsuka makan buah n sayur 2..now pregnant anak ke 4, xboleh bau ayam,suka makan yng manis2.buah2,sup2 sayur..MMG berbeza dengan yng 3..

Saya mengandung anak girls ada garisan kat perut. Mengandung anak lelaki tak ada garisan kat perut. Sekarang mengandung tengok perut org cakap baby girl tapi 3kali scan doktor cakap baby boy.

Sya 3org girl perut membulat penuh je...n then trismeter pertama xdpt cium bau kari...skrg pregnant yg ke 4..alahan tu tak lh teruk sgt..p doc scan gigrl lgi...tak pe jnji semuanya sihat.

Hahaha...x de beza. Same je... Muka glowing, perutbulat etc... Nak tau boy or girl detail scan n doa baby tunjuk gender die hehehheπŸ˜‹