122 Balas

mula purple kebiruan...nanti bertukar jadi hijau kekuningan. Letak ais .Jangan tuam air panas. Dalam seminggu hilanglah kesannya. Ini terjadi disebabkan oleh kapilari darah yang pecah. Komplikasi ringan prosedur pengambilan darah.

VIP Member

Dulu saya selalu derma darah, pernah sekali tu nurse silap urat, bengkak lebam n kebas. Diorang cepat2 letak ice pack kat tgn sy n kepit tgn. Dkt 2 jam jugak. Alhamdulillah lega sikit. X cuba letak ice pack?

saya checkup pertama kali, tiga kali dia cucuk lengan saya. lebam teruk sampai berminggu minggu. tapi apakan daya, nak nangis pun tak larat sebab sakit sangat. nak marah nurse tu pun tak boleh 🤭😂

Sama dengan saya, biasa nurse cucuk belah kanan ok je..ni first time ambil darah belah kiri..saya tengok sendiri nurse tu cucuk jarum betul2 atas urat biru..tapi dah 3 hari lebam still tak surut

sy pernah. sbb everytime check up kan dorg amik darah. then satu hri tgn sy lebam smpai mcm ni. sy fobia nk pergi next check up smpai dorg call bagai. hahaha dah tuuu sape yg tak fobia. 😁😁

Tu namanya hematoma, terjadi kalau tersalah cara ambil drh.. sis xde penyakit lain kan? Try tuam dgn ais.. insyaAllah berkurang.. mmg sakit sikit sbb mgmin jarum dh terlanggar isi / muscle sis..

Sis kasi seminggu.. stengah org cucuk sikit mmg cepat naik lebam.. badan lain2 kan.. kalo lepas seminggu masih kebas sila la jumpa dr ye huhu.. lebam tu by right lepas seminggu da nampak pudar

Super Mum

Kadang ade nurse xpndai cucuk.. haritu d hospital smpai 4 kali saya dcucuk.. ke 4 kali baru ok.. tu pon bila doctor lh ganti nurse tu cucuk sya.. bila doctor yg buat 1 kali je ok terus..

biase.. sy pon selalu lbum sbb jenis kulit nipis.. urat timbul drah pekat.. lagi dh cek 2minggu 1x ni... t dia hilang... mse nurs amk drah gengam tahn kuat2 biar mudah drah keluar.

VIP Member

Sy pederma darah pun xad plk kena lebam..sis try letak ais pat lebam tu..inshallah pasti baik..myb lagi 1 ad jugk nurse xnmpk urat main cucuk tu y lebam..ap2 try letakkn ais

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan