Fikiran kurang stabil

Salam mommies. Siapa ada pengalaman pregnant tp fikiran kurang stabil? Sy ada nak cerita. Semalam sy pergi beli barang. Harga barang tu RM139. Tp,entah kenapa bila nak bayar sy bagi duit RM50 x 4 keping(RM200). Masa tu,cashier pun mcm hairan,tp sy tak perasan. Cashier bagi balik baki RM61. Bila pegang duit baki tu baru sy perasan sy bagi duit lebih dekat cashier td. Lepas tu,sy pegi kedai sebelah lg beli barang harga RM52,sy bagi lg RM50 x 3 keping. Lepas tu cashier bagi baki RM98. Aduh,betul2 la kali ni sy pening. Agaknya kenapa sy jd mcm tu ya? Sedangkan sy bukan ada masalah pun. Cuma pregnant kali ni sy jd mcm ni..pregnant sebelumยฒ ni tak pernah jd mcm ni

15 Balas
Tulis jawapan

Normal sis ๐Ÿ˜‚ sy pun sama. Otak ckap lain, mulut ckap lain. Pastuh bahasa melayu mcm tak belajar lgsg ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ suami yg perasan n tegur knape sy mcm kehilangan kamus dlm otak ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ barang letak kat mana pun sy lupa. Selama hidup sy jenis multitasking. Preg je sy jenis takleyh buat dua tiga benda satu masa. Klau pagi ni plan nak jahit bantal baby, nak iron baju, nak buang sampah. Sy kena tulis siap siap ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ klau tak, sy ingat salah satu je. Yg lain sy akn ckap tadi nak buat something tapi lupa pastuh stress sbb lupa nk buat ape ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ basuh kain kat blkg, pastuh g siapkan hidangan nk mkan. Pintu blkg tak tutup smpai ke pagi habis kne bising ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ mcm org nyanyuk. Ambik sudu ngan garfu pun kne pikir โ€œkalau ambik sudu je nnti nak pkai garfuโ€ pastuh g ambik sudu je. Kne ke dapur balik ambik garfu pulak. Husband pun pening

Baca lagi

sy lepas beranak jd mcm tu. pergi jpn nk daftar kelahiran anak. entah mcm mana sy boleh lupa nk bawak buku pink. duk dpn kaunter, staf mtk buku pink dan salinan. bru sy perasan sy lupa bawak. dh la perjalanan nk pergi ke jpn tu ambik masa 1j30m sbb sy duk kwsn pendalaman. nasib baik suami faham. terpaksa balik semula p ambik. dah sampai kali ke 2, staf tu baca nama anak sy berbintikan nama bapak suami sy. dia tanya betul ke nama suami awk tu? sy ckp betul. dia ulang byk kali, bru sy perasan, Allah ๐Ÿ˜‚ mcm mana sy boleh tak perasan sy tulis nama anak berbintikan nama atok dia. sy malu dan gelak mcm org gila dh kat situ. simptom makยฒ.. dah sewel sejak jd mak ni.

Baca lagi

kalau mcm sy jd pelupa bnda kcil. nk mkn buah, buka peti ais lupa nk buat ap๐Ÿ˜… nasib husb igtkn td kan syg kata nk mkn buah.. penah skli msa nk kluar trtgal kunci kereta dlm rmh. dh kluar siap kunci rumah bru prsan, husb tegur knpa buat prgai mcm ni . sy ckp bkn prgai org mndung mmng la pelupa . ubt pun sllu lupa mkn. kdg hari p klinik pn lupa. esok nk p klinik igt, bila dh smpai hri esok lupa dh . bila suami tnya hri ni p klinik kn. bru igt. pstu msk sllu lupa ltk satu bahan dh potong siap tomato bwg lupa ltk, siap2 msk bru prsan tomato bwg ats meja. kdg rsa buat smua bnda tk guna otak guna bdn je. start trimester2 jd mcmni . tp kira2 duit tkde silap lg la

Baca lagi

Saya pun ada brain fog moment.. mcm saya nk ckp ayat lain, tp yg keluar dr mulut saya lain. Otak dgn mulut tk sync. Saya tk sedar pun saya sebut perkataan yg salah sbb dlm otak saya dh betul dh ๐Ÿคฃ contoh saya ckp saya nk cas bateri sbb bateri saya tkda fon dah. Ayat dlm otak dh betul, tp yg keluar terbalik. Saya nk ckp org tu pakai rambut palsu sbb bnyk uban, tp yg kluar dr mulut org tu pakai rambut palsu sbb bnyk kelemumur ๐Ÿฅฒ saya tk sedar, org sekeliling yg tegur ayat saya terbalik / salah ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Baca lagi
1y ago

tu la sis. tak selesa rasa mcm ni kan. tp benda ni tak boleh kawal. spontan je keluar

Wassalam.. sy rasa ni la org panggil simtom otak kehamilan. Sbb sy pun alaminya.. sy jd kerap lupa. Tgh sembang ngan suami pasal sesuatu topik pastu suddenly mcm stop skjp xtaw nak ckp apa. Letak brg ke atau cuba nak ingt something yg hari2 buat pun blh jd terlalu lupa.. sy ni jenis kuat ingatan jgk sblm preggy sbb byk benda sy kena ingt hal rumah tangga ni sbb sy uruskan mcm2 tp bila preggy jd kuat pelupa btl.. tp simtom ni skjp je sis..

Baca lagi

kalau sy jdi cepat lupa.. contoh mcm org suruh beli air milo sy x beli padahal baru beberapa minit org suruh pergi beli.. n byk kali berlaku.. sy boleh lupa dlm beberapa minit je n sy jdi x boleh kalau org suruh sy buat multi task.. benda simple2 pon sy mudah lupa spanjang mengandung ni.. padahal masa sy bujang mcm2 kerja sy boleh buat ๐Ÿ˜… harap lepas2 beranak ni otak function betol laa.. hahahaha

Baca lagi
1y ago

ha'ah.. sama la kita.. jadi pelupa.. tengahยฒ borak dgn husband, husband cerita pasal adik dia nak balik asrama. saya tanya tarikh bila adik dia nak balik. tak lama kemudian, saya tanya lagi. malam masa nak makan, saya tanya lagi. dia kata dia dah balikยฒ bagitau tadi. saya marah kata tak ada pun bagitau. pastu esoknya saya tanya lagi. laki pun jadi penat nak jawab. ๐Ÿ˜‚

Salah satu pmbawaan hamil ialah pelupa. X smua org tpi adaโ€ฆsya pula pakaikn anak baju jnis skirt kluar untk ke kereta tpi xda pampers dn sluar..xda knci kreta..sy pn xda tdung๐Ÿฅฒ๐Ÿฅฒ dn entah knpa mau ke kereta sdgkan x pandai drive๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

TapFluencer

pregnant brain fog ni mmg akan berlaku kt sesetengah org. jgn risau ya takda apa pun cuma mommy kena kira duit sebelum keluar takut cicir/lupa. nanti tak pasal short duit dah susah๐Ÿ˜Š

1y ago

tu la sis. sy pun hairan kenapa jd mcm ni. masuk trimester 3 pula fikiran sy buat hal. harapยฒ la lepas bersalin back to normal. rasa mcm sy ni bodoh betul kira mcm tu pun salah๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

TapFluencer

Salam. Kalau saya loading bila nak fikir tu ada. Tapi masih tak selalu salah bagi lagi. Cuma lupa tu selalu juga lah masa pregnant.

1y ago

Layan kan jela sis atau better minta tolong orang lain. Kalau jumpa orang ambil kesempatan masalah juga tu

sy tengah alami skrng.. asyik lupa bwa hp. lupa bwa kunci kreta.. pling teruk tengah masak pun boleh lupa.

1y ago

kalau kunci kereta lupa tak apa sis. kalau tengah masak memang kena jagaยฒ la sis. bahaya. aduhai,sama nasib kita sis