βœ•

55 Balas

VIP Member

Pengalaman kali ni, lepas kena cucuk ubat, mengantuk gila. Lepas tu rasa malas nak beranak. Boleh plak pikir, nanti la beranak, nak tidur dulu. Husband duk bebel suruh teran keluarkan baby, siap takut2 kan kalau tak beranak lagi kena ceaser. Tapi ku pandang muka husband dgn terkebil2 lepas tu sambung tido balik πŸ˜…. Alhamdulillah, baby keluar dgn selamat.

Masa dah bukaan 8cm camtu rasa sakit sgt. So dgr la doc cakap cari something untuk gigit supaya tak jerit. Ngam2 lengan husband ada kat situ, memang kena gigit la. Pastu tetiba dgr husband jerit. N doc pun jerit ckp eh jgn gigit tgn suami. Nasib laa masa tu fikiran waras lagi so lpskan la lengan suami tu. Kalau tak ada org tu pun masuk sepital kot hehehe

Masa dok rasa contraction . Mesti jerit . Sampai tanya mil . " Bb pa x operate ja . Sakit sangat niii . !! " Hahahahah. Orang lain xmau operate tp aku mnx operate πŸ˜‚ tp alhamdulillah . Selamat lahir baby boy . Normal delivery . Bla mai tang jahit bekas gunting tu . Nurse xbg angkat punggung. Tp aq aku p angkat jgak . Siap sruh nurse buat slow2 . Sbb sakit . 🀣

Lepas nurse bersihkan baby terus bagi dekat sy .. Dr pun masuk. Dia tanya sy " kau suda tgk jari anak kau? " direct to the point sy tanya Dr. " teda jari ka anak sy? " dengan muka risau.. Dr tu sempat gelak then dia kata " bukan. Anak kau ada 11 jari ". Gelabah terus sy cari jari dia yg ke11 πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

hahahaha kelakar laaπŸ˜‚ wah mcm hitrik roshan laa . 11 jari

Masa baby kluar, kene korek kene induce apa semua OK, tpi bila Tiba msa kene jarum utk kejut rahim saya mennagis xnak smpi doctor tutup mata sya n Yg lain pgg tgan smbil pujuk kata jarum ni wajib utk kebaikkan rahim awak bla bla bla 🀣🀣🀣 doctor pun pelik Hahahaha jarum Jga Nak tkut 🀣(Alhamdulillah Xkene jahit sbb xkoyak)

VIP Member

Habis tgn husband ada kesan luka kena genggam guna kuku wife dia ni hahaha.. lepastu tgh push nurse gunting, ckp kat doc tu eh sakitlahh. Pelik je nurse tu pastu dia ckp mmglah sakittt.. sempat minta air dekat husb lagi hahaha.. dh baby klua on the spot tengok perut lpstu ckp kat husb, ayg dh kurus lah. Tergelak je nurse dgn doc tu

πŸ˜‚πŸ˜‚

Dah sakit sangat2 tapi nurse kata jangan teran padahal tak teran pun. Pastu rasa mcm kepala dah terkeluar panggil nurse mampu tunjuk bawah je. Dia kata nak berak ke kencing ke lepas jee. Aku geleng kepalaa. Sekali dia selak haa amikko kepala dah terkeluar kelam kabut call doktor 🀣

Anak ke dua..doc yg incharge sya bsalin kwn sepermainan sya dahulu..Malu jgk..sbb ya la..kwn kn..nmpk da gua Saya..hahahaha.. lps tu..dia ckp dia bg kencing sbb air kencing btakung dlm..yg xbestnya dia tkena percikan air kencing..sya xsgka secara mgejut air kencing tpancut.πŸ˜…πŸ˜…maafkn sya doc.

🀣🀣🀣🀣

VIP Member

Sy setiap kali nak masuk labour room, mesti nurse ingat anak first. Padahal, dah anak ke7. Tahu jelah, bila nurse ingat kita nak bersalin anak first. Dia buat lengah je. Sekali masuk labour room, terus keluar. Tak sempat nurse nak prepare ape...πŸ€£πŸ€£πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Lucu bila hsbnd kasi tangan untuk digengam las las suami tak tahan sakit tangan ye balut dengan kain pun tetap sakit kita da sakit cegkam cegkam macam harimau mengamuk satu labour room🀣preg pertama induce harap kali kedua preg ni sakit tk lama la tk nk induce lagi 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan