15 Balas

Kena mrah atau bebel hadap je mommy, sebb awak kena minum air gula 2 kali, sekali 12week sekali lagi 24 weeks tk silap saya, so awak dh terlepas minum gula tu mesti la dorg marah kan, so hadap je laa, mcm mna pun nak kena mrah jugak, then nak kena cucuk kancing gigi plak nnti, and awak kena mkan ubat2 yg dorg bagi, so utk keselmtan baby, awak hdap je dorang nak mrah ke hape ke jnji ada rekod ttg kesihatan awak dn baby yg comel dlm perut tu😉

VIP Member

Sy bkak masa 23weeks .. Kekangan masa nk uruskan mcm2 hal .. Tp sy ada check up dkt klinik swasta 2 3 kali la .. Nurse tnya jugak la .. Saya ckp baru pindah kwsn 😁 bg skali bukti check up dkt klinik swasta .. Nurse pon tk jadi nk bebel

biase kene buat 12w kebawah klau x mmg kene bebel tp ape pun pg la buat dlu,buat cek up perot dlu, ambik ubt2 vitamin dlu.. untuk awk n bby jgk, yg psal surat nikah tu bgthu la kk ape mslh, msti diorg pham, ape2 awk n bby kene cek up dlu

Sya pn buat bku pink msa 12wk skrang dh 33w,msa tu dlm proses nk bt surat kwin.. Nurse kat kk okay je,x mrh x ap pun.. mungkin bgi mreka,mreka dh biasa hadap mslah mcm kita ni.. 😀 so dorg relax ja handle sya

Alaa kne bebel kejap je.. Yg pnting buat buku.. Sy 12 minggu da buat da.. Mula2 malu jgk.. Tp pk nk jaga bby nie.. Sy beranikan dri.. Skrng da 33 minggu

Msti la kna babel tp sabar ja la nurse babel pun sbb tuk baby n mummy takut Ada apa2 .. Bnyk org jg buka buku x sijil nikah jd x paya la risau sngt

Sy pon bukak masa 4 bulan..dy bebel manja je..ucapan spatah dua kata...pastu setel.. Dtg lg skali kena suntik utk kancing gigi dah😅

Xsemua klinik dia bebel.. tempat saya semua OK dan memahami.. walaupun single mother dia xkan malukan dia.

boleh je,sebab buku pink kene bukak juga.perkembangan kesihatan ibu dan anak penting.

VIP Member

Apa stats pun itsoky. Y pentg buat bku pink. Tkde srt nikah pun bule buat dear ,

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan