28 Balas

VIP Member

Ada bius ek? Saya pun tak ingat dulu kena bius ke tak, tapi rasanya sebelum teran lagi dah dibius.🤣 Masa terkoyak tu pun rasa macam seluar koyak. Tapi masa saya dijahit dulu, rasa macam mencucuk je jarum nya. Tapi geli bila ditarik benangnya. Saya mula-mula dah dijahit sikit, lepas tu ada koyak bahagian dalam, kena tunggu pakar. Time tu rasanya bius dah nak habis kesannya, doktor kata tahan sikit ye. 😆 Tapi tetap rasa sama. Geli, ngilu je bila ditarik benang. Time dicucuk jarum tu, tak rasa sangat. Letih teruk kot sampai jarum cucuk pun tak layan dah.

VIP Member

Kalau hospital kerajaan mmg dia tak bagi bius ketika jahit, sakit tu mmg sakit. Tapi tak la sakit sangat sbb biasanya lepas baby keluar je nurse mmg dah siapkan jarum utk menjahit. Tapi kalau di hospital ampang dia akan bg kita gas utk kurangkan kita fikir sakit ketika kena jahit. Tgk jgk ada org mmg blh tahan ketika jahit walaupn sakit, ada org akan rasa paling sakit dia rasa. Apa pun tgk kekuatan mental kita mcm mana. Kalau kita fikir sakit akan jadi terlalu sakit...

Xpenah bius.. Anak 1st sakit contraction terlalu lama bila time jahit mmg dpt cover sakit ms jahit.. Anak no. 2 mmg terasa sakit jugak sbb sakit contraction dlm 5 jam berbanding yg 1st 22jam..so, no. 2 time jahit smp terangkat² la punggung nk tahan sakit 😅 smp x boleh tahan sabar sy tanya nurse "dh sudah jahit ke?" then die ckp eh belom lg baru jahit 1 lapisan kita nk kene jahit 3 lapisan.. Ms tu dh rs mcm nk mngucap 🤣sy bersalin di hospital selayang 🤗

Sy brsalin kt hosp gomen.. Kena jahit hidup2 lagi 15minit nk abis..sbb biusnye dah hilg. Bila kita tanye nurse tu byk ke nk kena jahit tu...sy tanye sbb brsalin ank first so xtau n xde pngalaman. .smpai menggeletar2 dah kaki. Then nurse mcm jwb perli n nk marah..sy bukannye jahit kain ye puan. Alah kita tanye je pun. .adui

Bole minta agak ny,, sy ank prtma dan kdua pun sy tkut jd minta bius lpas kluar bby.. Diorang bagi juga.. Try minta klau bole.. Tp slpas kluar bby tu mmng sda x sakit rasa ny sbb happy sngt nmpk ank fresh kluar pastu ltak dkt dada.. Serius ni dah rsa 2 kali branak

Ramai yg kata kena bius hidup2 tp bila sy baca artikel perkongsian seorg doc, mustahil la deme tak bius dulu. Cuma kenapa org kata kena jahit hidup2 tu xsure la puan. Sy belum alami perkara ni, tp menunggu hari jugak nk bersalin ni.

Pengalaman sy 5x bersalin normal kita akan dibius.. Tetapi sebelum dijahit sy juga diberitahu walaupun dibius tetap akan rasa sakit lebih2 lg bila dijahit di bahagian kulit.. Pengalaman yg terbaru bersalin baru2 ni perlu dijahit sedikit tanpa dibius dgn alasan yg nurse beri kalau dibius pn akan tetap rasa sakit

alahaii seram sejuk dgr ni😢mesti sakit kena jahit tu kan..tp tula pengorbanan seorang ibu dan seorang isteri..sakit ape suma mesti tempuh wlupun kekadang perasaan takut dan risau tu ade..semoga ibu2 semua dipermudahkan..amin

Saya anak 1st dijahit hidup² thn 2009. Seram. Hehe. 2013&2016 dorg ada spray ubat. Lega sikit la. Wlupun terasa jgak masa tarik benang tu. Hati kene sado la sis. Asalkan kita dan bayi selamat memadai la. Tahan je sakit dijahit tu..

Haha. Tu la psl.. Dhlah kene gunting masa tu sbb induce. Kene lg plak doktor pelatih. Jait tinggi sgt. Buka balik, jait semula sisssss.. Serammm. Pengalaman seram 2009. Smpi dkt nak 5thn, baru mgandung blk. 🤣🤣🤣

VIP Member

mana boleh jahit hidup2 sakit kot. saya bersalin kat hosp seremban 1st bius dah nak habis time tu doc tengah jahit dan tinggal selapis je lagi lepastu baru sy terasa kulit tengah jahit then saya sendiri minta bius .

sy bersalin serdang anak kdua.. dr bg bius masa jahit.. tp dr ckp bius ni atah orang.. ade yg rsa sakit, ade x.. alhamdulilah sy jahit on xbnyak, kcik je.. tp still dr nk bius jgak.. tp xrsa pape pn.. ngilu2 gitu jee..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan