iron tablet

Hi mummy,,sy 18 weeks prgnant,hb sy drop dr 12 jd 11,so nurse kk soh sy mkan iron tablet,vit b complex n acid folid,.lepas mkn kepala jadi pening,,jalan pn rasa pusing kepala ,,so nk jln kne pegang mak sy nk elak kan sy trjatuh ..mmg mcm ni ke effect nya?sbb before ni mkn obimin x mcm ni?

10 Balas
Tulis jawapan

Saya hb trun di bagi iron gan folic acid je,allhmdulillah xde kesan mcm tu ,maybe sii pnya hb tu,low sgt kut sampai melayang bdn nye,btw sy mkn iron dn ubt tu satu jam sblm srapan,time prut kosong,mnum gan air limau suam,atau air buah yg mngandugi vit c,skit je mnum utk telan ubat tu je,sbb iron ni cpt bereaksi dg vit c,cpt serap dlm bdn.seteguk atau lbih,sulam lg gan air msak,allhamdulillah hb naik je,ubt kk ngam di saya,x tahu plk dg sis ek . Sbb kdg org lain lain pembawaan bdan .smoga mmbntu 😁😁

Baca lagi

saya pun makan 4 jenis ubat ni jugak tapi iron tablet sy amal selepas subuh satu biji and malam satu biji lagi iron tablet ,vit c, b coplex, asid folik.. tapi sis nk telan ubat tu 2 jam selepas makan or 2 jam sebelum makan tapi lebih elok makan waktu maghrib tu jam 8 pastu telan ubat jam 10 or 11 malam😊

Baca lagi

Xyh mkn vitamin tu semua xpe klo pandai pilih pemakanan yg boleh tmbh hb. Dh byk perkongsiannya. Sy pn culas amik obimin dgn yg lain tu. Hb mula drop n drop. Sy byk mkn ikut yg disyorkan oleh pakar pemakanan. Sbb vitamin tu semua buat sy muntah teruk.

4y ago

apa yg sis alami sama dgn saya..kk bg zincofer..Allah muntah terok bau hanyir darah..mintak tukaq kk suruh jugak mkn..sya stop ..try pulak maltofer pon sama jugak..la ni sya amal jus mamariam dam asid folic ja..

VIP Member

Saya makan ubat sebelum tidur sis. Doc sarankan begitu. Sebab tak nak muntah dan pening. Nanti next check up inform nurse/doc yg awak ada pening2 bila makan ubat. Sebab nanti mereka akan suruh sis tukar ubat lain.

minum jus buah naga merah sis.. saye tu hari hb rendah sangat.. nurs marah je bila cek up.. alhamdulillah dah minum jus tu hb cantikπŸ₯°

Bagitahu dok,, minta obimin balik,, saya bnyk kali tkar2 vitamin,, sampai rasa yg ngam..

Mmg mcm tu. Sy lepas makan 4 serangkai tu sambung tido balikπŸ˜‚

Makan sebelum tido pastu tido inshaAllah xpening

awak makan iron yg mana? yg kk bagi ke?

VIP Member

Sis try makan waktu mlm sebelum tidur