9 Balas

sy czer ritu, bius separuh..hsb, seblom msuk ot nurse akn cr jntung bby dlu..1030am sy msuk, bby keluar pkl 1111am, lps tu 6jam baring tnpa bntal..ms nih nurse bwk tros bby naik wad sbb xder pape isu, nurse ltk ats tgn sy bby syp xnanges..n ms tu jgk syukur wakty melawat jd suami mmg temankn sy smpi timing abis 6jam tu.. kesan ubt bius tu sy gatal2 kt muka tp kjp jer..esokny tiub kncg dcabut..ms ni try jln seslow g toilet mcm pelik rs huhu..lelama alhamdulillah ok

Saya sejam lebih, bius plak separuh.. Klo sparuh mmg sedar n dgr apa doc buat.. Klo bius penuh je xsdar.. Lps czer kna baring 6jam tanpa bantal,utk elak komplikasi. Day 1 mmg xgerak byk, sakit tu mmg ada.. Tipu la klo czer boleh xsakit,depend pd ubt doc bg utk rsa sakit tu.. Day 2 slalunya nurse akn tlg ibu2 czer ugk bgun,lap bdn n mkn.. Sy bru lhir 3rd czer, alhamdulillah nurse hsb okay wlpn gov. Mlm2 tlg jga baby msa kt ward.. Siang bru bg baby tdo dgn kita..

haaa tu laaa. nk thu gk xde rasa pape ke sbb kn sy mmg sejenis bring msti nk bantal tgi. klau x tgi pening..

Sya brslin czer. X ingt brpa jam dlm bilik OT tu .. Tp mmg sjuk smpai mnggil , sya bius spruh je n dnga msa doc pecahkan air ktuban n dpt juga dnga baby ngis . Leps dah klua dri bilik OT dorg akan pntau dlu then bru boleh pergi wad , kita mmg xley buat apa sbb bius tu tahan slma 6 jam leps 6 jam tu bru doc akn suh mnom n mkn klau tak munth . Wajib mnom air lebih untuk hilangkn pening2 .

VIP Member

Say czer anak 1st dulu. Xlama pon.20 mnit je lam lbour room.saya Masa tu sedar.dorang bius separuh bdan je. kenangan paling indah walaupun czer.dorang tarik je baby Dari perut trus dengar suara baby nangis. Pastu trus letak baby atas dada saya tpi skjap je.lepas czer memang baring je. Esok Hari bius abis nurse soh bangun gi kencing,Masa tu la rsa perut nak terburai.sakit nya xleh nak ckap

Masa baru je pas jahit tu mmg terasa.mandi Pon Terasa gak.tpi 2 minggu je Luka dah kering n ok.kalau saya,czer jahit dalam,luar gam.ikut badan kot.sbb kawan saya,jahit dlam,luar Pon jahit

Sy bius penuh sbb ada mslh tulang blkg.. tolak ot pkul 8am n sy sedar sepenuhnya pkul 11.45am.. utk kes mcm sy, lepas sedar, sy bergantung ubat tahan sakit pd mesin & x dibnrkan mkn minum atau bgn sblm nurse khas lawat sy.. kalau bius separuh, biasanya kejap je dh kluar drp OT & kena bergerak / bgn drp katil selepas 6 jam, xleh mkn atau minum..

Sye dlm bilik czer dlm 3jam lbh. Sye sedar sbb bius separuh badan je. Lepas da siap jahit kne pantau dulu. Pastu da ok baru hantar pegi katil. 6jam xboleh bangun kne baring je. Lpas 6jam nurse suruh bangun pegi toilet. Tp sye esoknye baru boleh bangun sbb pening n muntah2.

sy czer... sbb czer jntg bby x cntik...mase czer x sdr lgsg... lm xlm jgk la.. sy dok wad 4 hari..sakit czer 2 xdapat nk ckp... kalo bgn mmg akn sakit dekat perut.. tapi kene jgk bergerak.. kalo x ntie darah xjalan...

Bius separuh bdn. Tp saya dlu, sebelum masuk ot, alahai lama ye telanjang bulat kat atas katil. Malu pun ada, tak ditutup pakai selimut.

sllu czer suami bole tmn x

Ada hospital swasta benarkan suami masuk n teman isteri,nak ambil gmbr n rekod ble tpi hanya bhgian atas shja.bhgian perut n ke bawah(d sebalik kain) xble

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan