10 Balas

Aspirin nie ubat utk cair darah.. Selalu doc akan bg klu ibu ade masalah bergantung pd keperluan juga.. Mcm sy sbb obes n diebetik.. Ibu mengandung nie pengaliran darah die akan meningkat sbb nak kne salurkan utk ibu dan baby dlm rahin tu.. So xnk bg darah jd trlalu pekat dan blh jd blocking bahaya utk ibu dan baby..

Tu dri doc ke sis?ubt aspirin nie xslap ubt thn skit kot..Mngkin tertntu je dpt ubt nie..Klu ubt nie dri doc bg sis mkn ikut arhn doc bg..

Xpe ubt doc bg boleh mkn sb untuk tujuan tertntu kot...Mcm Cnth kncing kotor k akn bg ubt..Mngkin ubt tu nk cairkn drh sis..Asl smua2 ok n sht

utk sstengah ibu je yg berisiko dan bermasalah....mcm sy..doc pakar bagi aspirin..sbb sy ada risiko sawan masa mgndung..

VIP Member

Saya pun doktor pakar ada BG..sebab saya ada darah tinggi untuk mengelakkan jadi sawan..

Ubat ni utk yg berisiko....sy ada drh tinggi jd msa awal mengandung mmg dh mkn aspirin...

Sy pun mkn smpai skang 27w.utk cairkan darah .elak sawan.sy ade darah tggi

Tggi jgk tu. Sy pnye 120/100 kes naik mdadak tu sy xckup tido sbb demam dan batuk jd xslesa nk tdo bile p check up trus dpt angka mcm tu. Kelam kabutlah nk kne refer doc bgai. Skrg pn kne weekly check bp.

Samalah kite sy makan jugak.. 1/4.. Sbb ade gdm, drh tinggi & obes...

Utk yg ada masalah..utk elakkn risiko kena sawan...

Sy tak pernah ambil dr awal pregnant

Sis ada drh tggi ke?

Saya xde drh tinggi. Check darah haritu okay je. Tu yg pelik 😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan