Gerakan bayi

Hi mommy semua.. sy pregnant 20weeks 4days.. ramai yg tnya ada rasa pergerakan bayi ke? Honestly sy x rasa apa pun cuma kadang2 tu rasa keras kat bawah pusat sebelah kanan je..itu pun waktu malam je... mmg mcm tu ke atau..ada pengalaman lain.

11 Balas
Tulis jawapan

Awal2 ni rasa macam pergerakkan angin je sis mcm buih dalam perut. Tak rasa sgt pun. Nanti lepas 28 weeks je misi pun suruh start buat baby kick. So jgn la risau sgt. Jaga pemakanan dan tidur mengiring ke kanan or kiri je. Semua baik2 je๐Ÿ™Œ

4y ago

Owh yeke.. tido mmg sy akan tidod mengiring dgn 3 bntal..susah sikit nak tido

VIP Member

Saya rasa sampai tak boleh tidur malam.. non stop kicking... soft kicks but still susah tidur. Kena pep talk baby suruh tidur ๐Ÿ˜‚ Tapi setiap org berbeza so just need to wait for your time to come ok? Dont worry mommy..

4y ago

Yes betul..bubbling tu rasa kat tempat yg sama..

20weeks rasa mcm bubble2 je sis n kalau dy gerak n kita tx btl2 fokus mmg tx rasa , nt bila da naik bulan especially 28weeks haaa merasalah tendangan padu dy smpai senget2 perut sis dibuatnya

4y ago

mengeras tu nurse kata baby menggeliat sis tp not sure , no worries baby 1st mmg kita tx pandai n tx alert kan sbb tx tau , sy pon ms da 26 weeks mcm tu kot br betul2 dpt rasa baby punya gerakan

VIP Member

Sy Masa 16w dah rasa mcm kna jentik dlm perut tu tp x selalu..now dah 25w..dah mula tendangan padu๐Ÿ˜‚๐Ÿคฃ..kdg mmg x leh tido smpai kul 3,4 pg.abb x selesa..selagi dia x tdo.

4y ago

Sama la..ank pertama...nnt rasa juga tu..lain dri sblm kita mngandung..

Sya pun dh 20weeks tp mcm biasa sj tk rasa atau pun tk perasan..tp ms scan baby akft kat dlm..perut keras bagian bawah ye lah sy pun rasa..

4y ago

Sehat sllu kita n babys kite ye sis..๐Ÿคฒ๐Ÿคฒ

Kite sme weeks. Sy dh rse tendang2. Asal nk tdo je die bgerak2. Kdg smpi sbuh sy x leh tdo๐Ÿ˜‚ Tp die xde aktif sgt. Kdg2 je gerak

4y ago

Sis rasa mcm tegang ke perut tu? Itu ada lah sy rasa ada setiap malam..and sy susah tido

Sama macam saya tak rasa pape lagi. tapi keras rasa mcm mengeras kat perut bawah pusat belah kiri... huhu

4y ago

haah anak pertama. saya pun tak tahu mcm mana gerakkan baby. ramai cakap mcm rasa bubble bubble.. huhu saya pun tak pasti..

Sy pregnant ank pertama..sekarang 19mingu..dh boleh rase baby bergerak..๐Ÿ‘ถ๐Ÿป๐Ÿ˜Š

Takpa nanti akan rasa jugak. Sebab kadang2 perut tebal, so lambat sikit rasa.

4y ago

Btul ๐Ÿ˜Š

VIP Member

Sy 25 weeks skrg.. Mmg rasa sangat.. Kdng gelak sorg2.. Sebab geli ๐Ÿคฃ