81 Balas

VIP Member

Awal-awal tu selalu lah jugak muntah after makan..lepas makan je keluar balik memang badan pun layu je hahaha tapi masa tu tak tau pulak tu simptom hamil ke apa sbb ingat macam nak demam ke kan sekali pregnant rupanya

jerawat, letih dan pening smpy rsa nak tejatuh..breast tender, skit perut mcm nak period tp light2 je, mls, plg penting kuat mkn dan craving bnda masam smpy lelangit luka dan gusi bengkak.

VIP Member

Waktu saya hamil anak first, tanda hamil tu tak sure actually sbb 1st time preggy kan.. ingat kan pening biasa nak demam muntah semua sekali lepas 1 minggu berlarutan rupanya pregnant dah huhu

Badan lemah asyik nak tidur n tak ada selera makan. ingat kan kenapa skli buat upt alhamdulilah pregnant anak pertama.. doa kan saya selamat lahir kan anak nnti. 😘

semasa awal2 mengandung sy tak ada simptom apa2 normal mcm org tak mengandung tak ada munta2, pening2 mkn ok semua masuk...sbb tu tak tahu badan tengah berisi🤭🤭

sy pun rase mcm ni kali ni.. utk pregnancy ke 4.. sebelum ni 3 hero.. tgok je upt double line..terus muntah..start lah mabuk teruk.. kali ni masih curious lg.. betul ke aku peknen ni..😂

anak pertama xde pulak mual pg2 .. yg ni baru dekat sbulan mgkin dah rase cm tu .. tp check upt cm yg kat post sy tu pulak jdinye .. next time try lg lahh ..

VIP Member

Saya masa awal-awal tu selalu pening kepala je.. makan tak lalu huhuhu kalau makan je muntah balik.. banyak je simptom hamil lain tapi ni yang paling teruk

Tak datang period...masa tu tau dah ni macam simptom hamil but tunggu dalam 2 minngu camtu takut period lambat ke apa but tak...memang pregnant heheh

period x mari dekat 3 mgu..sakit dekat perut belah kiri..sy x berharap pun yg sy mengandung masa tu..sebab byk kali kecewa..sekali naik double line...

aahhh...sakit sangat alik kiri ..bila scan x apa pun doktor ckap...bimbag lah jguk baru2x ary tu sebab sy ada sejarah kandungan luar rahim...sekarang sakit jugak tp jarang2x...

Rasa nak demam badan panas, pening2 dan sakit pinggang dan perut macam nk period, breast penuh dan sakit kalau tersentuh. Sekarang kuat tido je 😀

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan