179 Balas

VIP Member

Saya pun macam tu juga mula2 dulu. Dr nsihatkan makan zincofer ni dgn jus buah. Selalunya makan 4 jam after dinner and sebelum tidur. Nnt tk rasa nk muntah dah. Jgn makan vit ni sekali dgn susu nnt badan tk ambil khasiat vit ni. Dekat dalam buku pink ade cara2 utk makan ubat ni😁

VIP Member

selain asid folik,iron penting sis..klu x boleh kena anemia sbb drh rendah.dlu sy mcm sis.sy mkn asid folik je.sbb ubat len xleh mkn kes berbau.memg tiap bulan cek result xcantik,asyik drh rendh je..last skli lahir pon bby kecik je..tp ketentuan Allah.bby sy d jemput ilahi umo 41hari..

Kalau xleh telan dgn air masak. Try telan dgn jus. Tu je cara yg ada. Folic acid Tak Sama dgn level iron dlm ubat ni. Ni lg tinggi. Elak makan ubat ni bila perut kosong je, mmg akan muntah balik. Kita makan ubat ni sebab ubat ni buat penyerapan Iron dari makanan lebih byk.

Sy pun sama, makan je beberapa minit dh muntah. Sy beli ubat iberet folic kat farmasi. fungsi sama. Alhamdulilah okay. Lepastu sy mtk tukar dgn doc, baru doc bg ubat iberet tu. Kalau mtk dgn nurse, diorg takleh bagi selagi hb okay. Doktor je blh bg. Untuk kk yg sy checkup laa.

Saya ubat 4 jnis xboleh.. Tukar iberet pon xboleh muntah ja... Xtahn bau ubat.. Tukar makan zincofer ni OK sikit xbau.... Kalau xboleh ambik awal pagi... Nurse ckap ambik selepas makan.. 2 jam selepas....ataw masa nak tidor... Pastikn minum dengan Air jus.... Saya mnum dgn jus oren

Saya pon makan ubat ni sampai sekarang dah 33 minggu..mula2 memang tak mampu satu hari mabuk teruk..nurse suruh tukar malam 2 jam lepas makan .. Alhamdulillah lama2 ok ...saya pernah 2 minggu tak makan ubat tu ..tukar ke folic asid jer..nurse tak kasi ...hb saya terus turun ..

VIP Member

Saya dapat jugak sis macam ni hahaha.. Makan je muntah. Memang tak boleh. Baru 2biji makan. Telefon kk mintak tukar ubat. Terus petang tu dia suruh datang ambik ubat lain. Haa barulah takde muntah. Sbb check up saya 29\4 ni.. Baik sis call kk mintak tukarkan..

Obimin/prenavit bole try dgn vitamin ni.. All in 1.. Smua dah ad.. Hb pon cantek, nurse gov puji and galak kn trus kn dgn ubat ni.. Ad jual kat klinik swasta atau pun farmasi..sy dpt ubat ni time klinik dkt swasta.. Smpai harini masi ambil ubat yg sama..

Zincoofer utk tambah darah. Sy makan waktu sblm tido. Alhamdulilah takde rasa mual nak muntah..kalau makan waktu pagi perut bergelodak teruk. Pernah muntah dalam train ramai orang 😩sis makan sblm tido ya. Insyaallah okay ❤

Saya pernah makan kk bagi.. Memang tak sesuai asal makan ke muntah2.. Bila appointment lagi dekat kk terus bagi tahu makn ubat tu muntah nurse terus tukar ubat yg lain... Kalau tak okay bagi tahu je mintak tukar nanti nurse akan bagi ubat yg lain

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan