Small bump

Hi mommies.. saya baru masuk 6 weeks. Normal ke bump kecik? Also bila tidur flat je perut ni? πŸ˜… berat saya kurang juga tapi tak banyak pun mcm 47, turun ke 46.5 mcm tu.. sebab saya puasa. Normal ke ya?

11 Balas
Tulis jawapan

sis.. sy 6 bulan pun xnmpk mana lg.. 7 bulan baru nmpknye tu pun sikit2 .. awk 6w terlalu awal tu.. ade org 6w kantung aje nmpk.. ade tu kantung pun xnmpk lg.. jd biar je.. nnti smpai masa dia akan timbul.. excited kan.. paham.. jnji xde bleeding pape.. sihat je.. +ve je ye.. jnji jaga mkn.. byk rehat.. acid folic jgn tggl.. susu minum tau..

Baca lagi

Awal sangat tuh sis , 6w belum jadi bentuk lagi so memang tkde baby bump pon , kalau buncit sikit pon sbb perut masuk angin sbb time preggy ni memang badan banyak angin , normal je berat turun sbb awal trimester ni kita tak selera sangat makan ,

Normal sisπŸ˜‚. Baru sngt3 lgi tu. Jngn risau ye. Everything akan ada perubahan bila masuk 2nd trimester . 2nd trimester sy pun berat x naik, maintain mcm sbelum pregnant. Perut pun x berapa nampak. So don’t worry ya it’s normal

6w tu perut buncit saja la sis, janin pn tak develop lagi ☺️ klu sis nmpk ibu2 yg ad bump tu semua dh masuk 3rd trimester. Berat awl2 ni mmg turun saja, nti dh masuk 2nd trimester naik slow2.

Awal tu sis. ☺️ sy nak dekat 12 weeks pn baru buncit sikiiit je. Tu pun xtau bump ke or just buncit perut sbb lemak🀣🀣

lek lek sudah..sy 29w pon nampak dgn x nmpk je..smpi mak mentua igt beranak thn dpn.. padahal lg beberapa bulan je die nk dpt cucu baru..

sama la kite... sy lg berat smpai 43.. risau jgk kdg2.. InsyaAllah xde ap.. doa yg baik2😊

2y ago

saya mula preggy berat 44. sebelum bersalin 60. 🀭 lepas bersalin 50.. alhamdulillah selamat bersalin pada 39weeks. awal2 preggy jangan angkat berat dan lasak. acid folic jangan tinggal walau sehari .

17 week pun still kecik, tp bila bareng terasa keras je dekat ari2 hehe

baru lg tu sis..🀭sy 2nd trimester bru nmpk bby bumpπŸ₯°

6 weeks tu kecikk je janin nya, perut x nmpak lg