Irregular Period

Hi Mommies Nk Tanya Ada X Sesiapa Preggy Walaupun Irregular Period?

24 Balas
Tulis jawapan

Saya! 5 tahun kawin..period saya xpernah regular..pernah xdtg setahun...bila cek doktor..hormon xstabil katanya.. Cycle sy biasanya..60++... Gara2 x regular tu..sy dah jadi xkesah dgn strip urine test..Bila cek..mmg negative je.. Tp.. Bulan puasa haritu.. Sy rasa pelik dgn perubahan badan..breast sakit amat..perot kembung semacam... Tido je.. Period?? Sy pon x pasti nak datang bila.. Jadinya tergerak nak beli strip.. Alhamdulillah..kali ni positif dan sekarang dah 12weeks.. Awak kene yakin..doa bnyak2.. Kene pergi cek doktor pastikan dua2 sihat..

Baca lagi
5y ago

😍

Saya πŸ™‹ Saya bulan2 memang datang bulan gk, cuma nye tak tentu. Means kadang 33, 35, 38 atau 40 hari baru saya datang bulan balik. Memang tak tentu. So kalau nak ttc, kena track betul2 dari calendar utk bersama dengan suami 2-3 hari sebelum masa subur dan terus kan bersama lagi masa subur tu. Macam saya guna apps. Ada mommies kat sini suggest apps My Calendar. 😁

Baca lagi
5y ago

Saya track dari apps tu je sis. Sekarang nak tunggu baby ke-3 dah 😁 Yg penting tu je kena bersama dengan suami semasa waktu subur kita. 2-3 hari sebelum tu dah start dah bersama, then sambung lagi waktu yg kena remark subur kat sana. Insyallah lekat πŸ˜πŸ˜πŸ‘

Saya pun boleh dikatakan x regular sangat la. Ade yg 40,44,45,48,50,55. Tapi purata nya dalam 48 hari kitaran. Saya pakai app mytracker. Biasenye saya akan cek upt bila lewat sehari. Atau hari ke 49. Dan akan ulang lagi selepas 2 hari. Sekarang tengah pregnant 8 minggu.

5y ago

Alhamdulilah...Baby kita nnt sebaya.

Me. Kawen bulan nov18. Last period sept18. Tahu2 je upt positif april19. Da la baru pas consume provera time tu sbb nak bgi period keluar. At least bila period klua ada harapan sikit nak lekat ke ape kan. Alhamdulillah la. minta priod. Tapi Allah bagi baby terus 😊

Ada.. Sy da 2kali pregnant walaupun period tak teratur... Kdg almost 1bln lebih ke 3bln baru period... Still bleh pregnant.. Yg penting kena rekod setiap kali period.. Kot2 sangkut bleh tau bila LMS...

sayaπŸ˜…..kadang2 missed period 2-3 bulan..kalau period pon tak keluar banyakπŸ˜… tapi alhamdulillah..kawen dec2018..15mac19 dapat tau pegnet 2bulan..skang dah 21 weeks..rezeki..alhamdulillah sgat2πŸ˜‰

VIP Member

Me. Dulu pregnant pun kiraan weeks baby ikut yang masa scan, sebab kalau ikut last period jadi lari ikut size baby. After deliver tak boleh guna natural birth control, kena cucuk or ambik pills πŸ˜…

Hiii.. ade.. n pluss I senggugut yg terukk smpai demam n muntah.. tapi Alhamdulillah rezeki unexpected.. I'm pregnant right now ☺️❀️

πŸ™‹β€β™€οΈ...kadang period 2bulan sekali,3bulan sekali..sometimes 3bulan period,sebulan xperiod..but i still can get pregnant..now just counting days

4y ago

sme tpi sya blom ada rzeki lgi....doakn sya yea mommy..

Hye... i lepas kawen je stiap bulan period lambat 2 ke 3 mgu... lepas stahun kawen alhamdulillahhh bru pregnant. Skang da masuk 21 weeks..

5y ago

I buat urine test tu lepas dlm 4 mgu period lambat. Tau2 ade 2 line... happy sgt2