Period irregular tp pregnant

Salam. Ada yg irregular period delay abt 2-3 months then disahkan pregnant ? Share pengalaman

2 Balas
Tulis jawapan

Salam! Saya faham betapa menggelisahkan situasi tersebut. Saya sendiri pernah mengalami ketidakteraturan haid sebelum ini. Ketika haid tidak teratur dan kemudian disahkan hamil, memang boleh menimbulkan kebingungan dan kebimbangan. Biasanya, ketidakteraturan haid boleh berlaku disebabkan oleh pelbagai faktor seperti tekanan, perubahan berat badan, atau masalah kesihatan. Pengalaman saya, saya juga mengalami kelewatan haid sebelum diketahui hamil. Pada mulanya, saya rasa risau dan tidak pasti apa yang sebenarnya berlaku. Saya membuat ujian kehamilan setelah beberapa bulan kelewatan haid, dan hasilnya menunjukkan positif. Saya rasa lega namun juga teruja dan bersedia untuk menghadapi perubahan yang akan terjadi. Bagi sesiapa yang mengalami situasi serupa, disarankan untuk mengambil ujian kehamilan jika mengalami kelewatan haid, terutamanya jika ia berterusan selama beberapa bulan. Saya juga mencadangkan untuk berjumpa dengan doktor untuk mendapatkan nasihat dan pengesahan yang betul. Doktor akan dapat memberi panduan yang sesuai dan memastikan kehamilan berjalan dengan lancar. Saya harap pengalaman saya dapat memberi sedikit kelegaan kepada sesiapa yang mengalami situasi yang sama. Ingatlah, walaupun mungkin ada ketidakselesaan awal, kehamilan adalah sesuatu yang indah dan membawa kebahagiaan yang besar. Teruskan menjaga diri dan bayi yang dikandung dengan baik! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

My sister irregular period. Dia period 1 atau 2 kali je dlm setahun, tp elok sng pregnant. Dh 3 org anak, tu pn siap dia pkai implan lama sbb nk jarak pregnancy. Utk pregnant pn dia xde ttc pn, tau2 je pregnant dh. Dia pesan 1 je tips, jgn stress.